Obránce Špaček vstřelil v NHL dva góly, Eliáš rozhodl nájezdy

NEW YORK

Český obránce Jaroslav Špaček se ve čtvrtečních zápasech NHL blýskl dvěma góly, přesto to jeho Buffalu nestačilo proti Philadelphii k bodovému zisku. Stejně dopadl i útočník Montrealu Tomáš Plekanec v zápase s Pittsburghem, branky Milana Michálka a Lukáše Kašpara naproti tomu pomohly San Jose ke zdolání Los Angeles. O vítězství New Jersey nad Tampou rozhodl po samostatných nájezdech Patrik Eliáš.

Špaček na ledě Philadelphie dvakrát srovnal náskok soupeře, který však třemi góly v závěrečných šesti minutách rozhodl o vítězství 6:3. Na úspěchu Flyers se nejvýrazněji podílel Mike Richards, autor dvou branek a tří asistencí. "Je to takový náš distributor puků, má na ledě skvělý přehled," usmíval se po zápase jeho spoluhráč z útoku Mike Knuble, jenž vstřelil vítězný gól utkání.

Novému kouči Pittsburghu přinesl radost Gončar

Tomáš Plekanec poprvé v letošním ročníku NHL bodoval ve čtvrtém utkání v řadě, v zápase na ledě Pittsburghu dokonce zaznamenal dva góly a jednu asistenci. Přesto produktivita kladenského rodáka nedovedla Montreal k výhře, který prohrál v Pittsburghu 4:5. Vítěznou trefu zařídil svým prvním gólem v sezóně Sergej Gončar a zařídil první vítězství pro nového kouče Penguins Dana Bylsmu.

Čeští Žraloci ve službách San Jose Sharks Milan Michálek a Lukáš Kašpar se gólově prosadili v zápase s Los Angeles. Zatímco Kašpar otevřel brankové skóre, Michálek ve 34. minutě vstřelil poslední branku utkání. Proti svému bývalému týmu  přihrál na dvě branky obránce Rob Blake, první bod po návratu do NHL si připsal Claude Lemieux. Naposledy v soutěži bodoval v březnu 2003.

New Jersey dohnalo dvoubrankovou ztrátu domácí Tampy Bay a nakonec vyhrálo 3:2 po samostatných nájezdech. Ty rozhodl přesnou trefou mezi betony finského gólmana Rämöho Patrik Eliáš. "Myslím, že především v posledních dvou třetinách jsme si vytvořili spoustu šancí a po druhém gólu se i skvěle rozchytal Weeksey," pochválil kouč Devils Brent Sutter brankáře Kevina Weekse, jenž nahradil zranněého Martina Brodeura.

Martin Havlát přihrál na dvě branky Chicaga při vítězství nad Floridou 4:0. Domácí brankář Tomáš Vokoun kapituloval třikrát, při gólu Toewse v 57. minutě zkusili Panteři neúspěšně hru bez brankáře. Třetí čisté konto v sezóně vychytal gólman Blackhawks Cristobal Huet.

NY Islanders - Carolina 2:6 (1:3, 0:2, 1:1)
Branky: 12. Streit, 51. Sim (Martínek) - 18. a 36. E. Staal, 6. Ray Whitney, 17. Cullen, 40. Seidenberg, 50. Samsonov. Zásahy brankářů: MacDonald 24 - Ward 22.
Philadelphia - Buffalo 6:3 (1:0, 2:3, 3:0)
Branky: 35. a 60. M. Richards, 13. Metropolit, 29. Coburn, 54. Knuble, 60. Powe - 24. a 33. Špaček, 40. D. Roy. Zásahy brankářů: Biron 39 - Miller 30.
Pittsburgh - Montreal 5:4 (1:0, 1:2, 3:2)
Branky: 11. Sýkora, 28. Šatan, 41. Malkin, 43. Talbot, 48. Gončar - 27. a 47. Plekanec, 36. Schneider, 44. A. Kosticyn (Plekanec, Hamrlík). Zásahy brankářů: Fleury 23 - Price 23.
Toronto - Columbus 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 13. a 39. Antropov (na první Kubina), 35. Mayers - 20. a rozhodující nájezd Nash, 32. Umberger (Voráček), 42. Huselius. Zásahy brankářů: Pogge 31 - S. Mason 32.
Ottawa - Vancouver 2:5 (0:3, 2:1, 0:1)
Branky: 33. Heatley, 37. Fisher - 4. Burrows, 11. H. Sedin, 16. Bieksa, 29. D. Sedin, 60. Demitra. Zásahy brankářů: Elliott 19/4 - Luongo 25.
Tampa Bay - New Jersey 2:3 po sam. nájezdech (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. a 13. Malone - 23. Rolston, 42. Parise, rozhodující nájezd Eliáš. Zásahy brankářů: Rämö 38 - Weekes 39
Florida - Chicago 0:4 (0:1, 0:0, 0:3)
Branky: 49. a 60. Eager, 4. Ladd (Havlát), 57. Toews (Havlát). Zásahy brankářů: Tomáš Vokoun 38/3 - Huet 31.
Nashville - St. Louis 1:2 v prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 10. Sullivan - 35. McDonald, 63. Tkachuk. Zásahy brankářů: Rinne 34 - C. Mason 28.
Minnesota - Calgary 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 24. Fritsche, 27. Gillies - 4. Bourque, 37. Boyd, 64. Aucoin. Zásahy brankářů: Bäckström 19 - Kiprusoff 25.
Dallas - Edmonton 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 11. Barch, 17. Sawada, 24. Brunnström, 49. Lehtinen - 17. Reddox (Šmíd), 21. Horcoff. Zásahy brankářů: Turco 21 - Roloson 21.
Phoenix - Atlanta 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 11. Lindström, 22. Tichonov (Z. Michálek), 27. Goertzen, rozhodující nájezd Carcillo - 7. Christensen, 33. Little, 60. Kovalčuk. Zásahy brankářů: Tellqvist 19 - Lehtonen 37.
San Jose - Los Angeles 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
Branky: 1. Kašpar, 19. Marleau, 31. Vlasic, 34. M. Michálek - 5. Handzuš, 24. Frolov. Zásahy brankářů: Nabokov 30 - Ersberg 36.