Erat pomohl přihrávkou Nashvillu k druhému vítězství za sebou

LOS ANGELES

Z druhé výhry v řadě na ledě soupeře se mohl v pondělí radovat útočník Martin Erat z Nashvillu, když Predátoři zdolali v NHL Los Angeles 4:3. Český útočník pomohl k vítězství hostů jednou asistencí. V druhém večerním duelu si poradila Atlanta s Washingtonem hladce 5:1.

"Domácí gólman byl skvělý," vysekl poklonu trenér Washingtonu Bruce Boudreau na adresu domácího Kariho Lehtonena, jenž zlikvidoval 49 z padesáti střeleckých pokusů. Domácím navíc vyšly skvěle přesilové hry, když tři přetavily v gól.

Gól minutu a čtvrt před koncem zápasu byl ze strany Capitals jen kosmetickou úpravou. Washington tak nevyrovnal svůj rekord ze sezóny 1983/84, kdy zvítězil v šesti zápasech za sebou na cizích kluzištích. Šestou výhru v řadě si naopak připsala Atlanta.

Přestože v druhém večerním utkání se vedení ujalo domácí Los Angeles zásluhou Kopitara, do konce třetiny Nashville srovnal a ve druhé části se ujal vedení 3:2 po brance Sullivana a asistenci Martina Erata. Dramatickou zápletku přineslo vyrovnání ze strany Handzuše, avšak šok pro Staples Center zařídil dvě minuty před koncem zápasu Jones.

Los Angeles - Nashville 3:4 (1:1, 1:2, 1:1)
Branky: 15. Kopitar, 37. Purcell, 50. Handzuš - 20. Weber, 22. Ward, 39. Sullivan (Erat), 58. Jones. Zásahy brankářů: Ersberg 30/26 - Rinne 29/26. Diváci: 17 810. Hvězdy utkání: Dumont (NSH), Handzuš (LA), Jones (NSH).
Atlanta - Washington 5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Branky: 11. Armstrong, 16. Vjačeslav Kozlov, 28. Salmela, 33. Enström, 57. Perrin - 59. Fehr. Zásahy brankářů: Lehtonen 50/49 - Theodore 19/15, Varlamov 6/5. Diváci: 13 336. Hvězdy utkání: Lehtonen, Enström, Salmela (všichni ATL).