Erat s Bonkem zařídili výhru Nashvillu nad San Jose

NEW YORK

Čeští hokejisté Martin Erat a Radek Bonk zařídili výhru svého Nashvillu nad nejlepším týmem celé NHL San Jose Sharks 3:2. Oba k výhře přispěli jednou brankou a jednou asistencí. Predators se díky výhře vyšvihli na osmé postupové místo do play-off v Západní konferenci.

Zápas se přitom pro na domácím ledě hrající Nahsville nevyvíjel vůbec dobře. Po brance Setoguchiho, na kterou asistoval Milan Michálek, prohrávali Predators už 0:2. Ve 28. minutě ale snížil po Eratově asistenci Bonk a o další dvě minuty později vyrovnal sám Erat. Třetí branku v rozmezí čtyř minut zaznamenali domácí ve 31. minutě, v níž se trefil po Bonkově asistenci Zanon a zařídil tak výhru svého týmu. Nashville se tak dostal na osmou postupovou příčku Západní konference zaručující účast v play-off.

Na té Nashville vystřídal Emonton, v jehož dresu sice opět řádil Aleš Hemský, k výhře nad Phoenixem to však nestačilo. Jednou brankou se za Coyotes trefil také Martin Hanzal a jeho gól znamenal zvýšení již na 3:0. V závěrečné části nejdříve snížil po Hemského přihrávce Kotalík a hned vzápětí již na 2:3 snížil Hemský sám. Edmonton přesto prohrál 2:3, Hanzal tak zaznamenal vítěznou branku svého týmu.

Vokoun pouze na lavičce

Do zápasu mezi Philadelphií a Floridou v dresu Panterů po nevydařeném středečním vystoupení nezasáhl český brankář Tomáš Vokoun a hostům se tento tah vyplatil, když dokázali zvítězit na ledě Flyers 4:2. Jednou brankou se na vítězství podílel také Radek Dvořák. Florida ztrácí na první postupové místo do play-off dva body. Na tom je nyní Montreal.

Canadians dokázali porazit Tampu Bay 3:2 v prodloužení. O branky Lightning se postarali český bitkař David Kočí a Krajíček. Na vítězné brance Montrealu v prodloužení se přihrávkou podílel také Tomáš Plekanec. Branku vstřeli Saku Koivu.

Philadelphia - Florida 2:4 (0:1, 2:1, 0:2)
Branky: 35. Carter, 40. Hartnell - 12. Stillman, 35. Dvořák, 43. McLean, 60. Booth. Střely na branku: 42:28. Diváci: 19.631.
Atlanta - NY Rangers 5:4 po sam. nájezdech (0:1, 2:3, 2:0 - 0:0)
Branky: 54. a rozh. nájezd White, 27. Vjačeslav Kozlov, 40. Kovalčuk, 44. Armstrong - 19. Žerděv, 32. Antropov, 33. Drury, 38. Näslund. Střely na branku: 30:27. Diváci: 13.157.
Columbus - Calgary 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Branky: 13. a 42. Jason Williams, 4. Malhotra, 24. Torres, 35. Umberger (Voráček, Hejda). Střely na branku: 36:33. Diváci: 16.327.
Phoenix - Edmonton 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky: 4. Lombardi, 32. Klee, 35. Hanzal (Průcha) - 51. Kotalík (Hemský), 51. Hemský. Střely na branku: 23:28. Diváci: 14.337.
Nashville - San Jose 3:2 (0:1, 3:1, 0:0)
Branky: 28. Bonk (Erat), 30. Erat, 31. Zanon (Bonk) - 16. Pavelski, 24. Setoguchi (M. Michálek). Střely na branku: 33:31. Diváci: 16.562.
St. Louis - Vancouver 4:2 (0:1, 2:1, 2:0)
Branky: 24. Oshie, 26. Backes (R. Polák), 43. Perron, 60. McDonald - 5. Pyatt, 30. Burrows. Střely na branku: 32:23. Diváci: 19.250.
Dallas - Los Angeles 0:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branka: rozh. nájezd Justin Williams. Střely na branku: 29:30. Diváci: 16.908.
Montreal - Tampa Bay 3:2 v prodl. (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 12. Kovaljov, 26. Latendresse, 62. Koivu (Plekanec) - 51. Kočí, 55. Krajíček. Střely na branku: 36:19. Diváci: 21.273.