Rubriky:

NHL

Zlomenina nohy připraví Sýkoru o rozhodující sedmé finále NHL

11. června 2009 14:02 - PITTSBURGH

Středeční prognózy ohledně nejistého startu hokejisty Petra Sýkory z Pittsburghu v posledním utkání finále Stanley Cupu se naplnily. Český forvard přijde o rozhodující sedmý duel na ledě Detroitu kvůli zloměnině nohy. O výsledku rentgenu dvaatřicetiletého forvarda Penguins, jenž opustil v šestém utkání finále NHL led Mellon arény na nosítkách, informoval deník Pittsburgh Tribune.

 

Gene J. Puskar, ČTK/AP

Zlomeninu pravé nohy si Sýkora přivodil při blokování střely v úterním šestém zápase finále NHL na domácím ledě, kde Pittsburgh odvrátil mečbol Detroitu a poslal sérii do rozhodujícího sedmého utkání na led Red Wings. Český forvard opustil v úterý stadión na nosítkách a s dlahou na noze.

Nyní Sýkorovi pomáhají berle a je jisté, že v klíčovém souboji v Detroitu rodák z Plzně nenastoupí. Sýkoru nahradí v sestavě Miroslav Šatan, za něhož Sýkora nastupoval v šestém duelu. V úterý byl Sýkora na ledě poprvé od 6. května. Vedení klubu celou záležitost odmítlo komentovat.

Sýkora naskočil v letošním play-off k sedmi zápasům a Tučňákm pomohl jedním bodem za gólovou nahrávku. Ve finále odehrál Sýkora šest a půl minuty a pokud Penguins zlomí prokletí z loňské sezóny a vyhrají Stanley Cup, stejně jako v roce 2000 v dresu New Jersey nebude moci Sýkora zvednout nad hlavu trofej se svými spoluhráči na ledě.

th, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..