Havlát gólem a asistencí porážce Minnesoty v Chicagu nezabránil

CHICAGO

Český hokejový útočník Martin Havlát se i podruhé v přípravě na NHL prosadil proti svým nedávným spoluhráčům z Chicaga, ale tentokrát gólem a asistencí porážce Minnesoty na ledě Blackhawks 3:4 nezabránil. Asistencí se na rozhodující trefě Bostonu při výhře na ledě Ottawy podílel Vladimír Sobotka. Jiří Tlustý přispěl rovněž jednou přihrávkou v klíčovém okamžiku k vítězství Toronta v Detroitu 5:4 po samostatných nájezdech.

Martin Havlát (uprostřed) oslavuje se spoluhráči z Minnesoty vstřelenou branku v přípravném utkání s Chicagem - ilustrační foto

Havlát se představil poprvé od letního odchodu fanouškům v chicagské hale United Center. V deváté minutě po jeho asistenci dostal Minnesotu do vedení James Sheppard, hosté vzápětí vedli i 2:0, ale Chicago i díky dvěma trefám Patricka Kanea otočilo na 3:2 ve svůj prospěch. Havlát pak v 36. minutě vyrovnal na 3:3, ale pět minut před koncem zápasu rozhodl o výhře Chicaga Rob Klinkhammer. Blackhawks oplatili soupeři pět dnů starou porážku 0:3 ze St. Paulu, kde se Havlát zaskvěl dvěma góly. V sestavě Minnesoty chyběl kvůli problémům s kotníkem Petr Sýkora.

Havlát byl po zdravotních potížích v minulých letech v uplynulé sezóně nejproduktivnějším hráčem Chicaga, ale to v létě získalo Slováka Mariána Hossu a český útočník podepsal jako volný hráč šestiletou smlouvu na 30 miliónů dolarů s Minnesotou. Do Chicaga předtím přišel v roce 2006 z Ottawy a uzavřel tehdy lukrativní tříletou smlouvu na 18 miliónů dolarů.

Sobotka se podílel asistencí na výhře Bostonu

Sobotka stál u zrodu vítězné branky Bruins na ledě Ottawy v 48. minutě. Vyhrál vhazování, po němž Jeff Lovecchio posunul puk na Drewa Fatu, který dovršil obrat Bostonu na 2:1.

Tlustý pomohl Torontu zachránit ztrátu dobře rozehraného zápasu. Maple Leafs vedli po polovině zápasu v Detroitu už 3:0, ale Red Wings otočili na 4:3. Při power play Toronta i po asistenci Tlustého vynutil prodloužení Michail Grabovskij. Tlustý sice v rozstřelu nezopakoval úspěšné trestné střílení ze středečního utkání na ledě Buffala, ale i tak se radovali díky Johnu Mitchellovi Maple Leafs.

Při vysokém vítězství San Jose nad Anaheimem se zaskvěl švédský obránce Doug Murray, který zaznamenal čtyři body za hattrick a jednu asistencí.

Carolina - Atlanta 4:3 (1:0, 1:1, 2:2)
Branky: 10. Walker, 27. E. Staal, 49. Corvo, 57. Whitney - 34. Stapleton, 47. Afinogenov, 58. Vernace.
Ottawa - Boston 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Branky: 13. Shannon - 19. Marchand, 48. Fata (Sobotka).
Detroit - Toronto 4:5 po sam. nájezdech (0:2, 1:1, 3:1 - 0:0)
Branky: 35. a 48. Kronwall, 52. a 53. Franzén - 10. a 13. Stahlberg, 31. Kadri, 59. Grabovskij (Tlustý), rozhodující sam. nájezd Mitchell.
Chicago - Minnesota 4:3 (1:2, 2:1, 1:0)
Branky: 17. a 22. Kane, 33. Fraser, 55. Klinkhammer - 9. Sheppard (Havlát), 16. Burns, 36. Havlát.
San Jose - Anaheim 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Branky: 15., 24. a 53. Murray, 30. Malhotra, 33. Clowe, 53. Setoguchi.