Ani Vokoun nezastavil brankovou smršť Buffala v první třetině

NEW YORK

Gólman Tomáš Vokoun vystřídal ve středečním utkání NHL v brance Floridy Scotta Clemmensena už ve druhé minutě po dvou inkasovaných gólech. Ani karlovarský rodák ale nezabránil brankové smršti Buffala v první třetině, v níž dostali Panthers všech pět gólů a prohráli na svém ledě 2:5. Obránce Marek Židlický pomohl dvěma asistencemi k výhře Minnesoty nad Coloradem.

Gólman Floridy Tomáš Vokoun brankostroj Buffala nezastavil.

Židlický přihrával v základní hrací době na oba góly Minnesoty, která v domácím prostředí udolala Colorado 3:2 po samostatných nájezdech. V penaltovém rozstřelu byl jediným úspěšným akterém Mikko Koivu. Naopak své nájezdy neproměnili za Wild Židlický ani Martin Havlát, který nastoupil poprvé po zranění třísel. Neúspěšný byl ve druhé sérii za hostující Avalanche i Milan Hejduk.

U obou zásahů Floridy figuroval český útočník Rostislav Olesz, který své bodové statistiky rozšířil o gól a nahrávku. Jednu asistenci zaznamenal i jeho spoluhráč Michael Frolík.

"Začátek utkání se nám povedl ohromně," pochvaloval si brankář Sabres Ryan Miller, jenž si připsal 41 úspěšných zákorků. "Chtěli jsme napravit dojem z posledních zápasů," připomněl domácí porážku od Atlanty. Šavle letos vyhráli pět ze sedmi zápasů.

Floridě se nedaří

Naopak Floridě se v nové sezóně vůbec nedaří. Porážka od Buffala byla letos již pátou ze sedmi duelů. "Potřebovali jsme jiskru," uvedl trenér Panterů Pete DeBoer. "Měli jsme se vrátit zpět do utkání, šance na skórování jsme na to měli," litoval domácí útočník David Booth.

Obrat se ve středu naopak povedl Bostonu, když po první třetině prohrával s Nashvillem na svém ledě 0:1, ale ve druhém dějství otočil na 3:2. Vítěznou trefu Bruins zaznamenal Steve Begin. Predátoři tak na výhru nedosáhli ani v šestém utkání v řadě.

V Chicagu ani Anaheimu domácí svou roli nezvládli. Zatímco Blackhawks podlehli 2:3 Vancouveru a podruhé v řadě nebodovali, Kačeři nestačili na Dallas 2:4. V United Center v Chicagu přitom Jestřáby vedli po gólu Keitha, ale Kosatky v závěrečné třetině strhli vedení na svou stranu.

Boston - Nashville 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)
Branky: 21. Ryder, 33. P. Bergeron, 49. Begin - 6. Smithson, 27. Wilson. Zásahy brankářů: Thomas 30/28 - Ellis 27/24. Diváci: 16 715. Hvězdy utkání: Bergeron, Begin (oba BOS), Wilson (NSH).
NY Islanders - Carolina 4:3 po sam. nájezdech (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)
Branky: 9. Moulson, 31. Jackman, 32. Sutton, rozhodující nájezd Nielsen - 26. Cullen, 55. E. Staal, 56. J. Jokinen. Zásahy brankářů: Roloson 38/35 - Ward 29/26. Diváci: 9 122. Hvězdy utkání: A. Sutton, Tavares (oba NYI), Yelle (CAR).
Florida - Buffalo 2:5 (1:5, 0:0, 1:0)
Branky: 15. Reinprecht (Frolík, Olesz), 58. Olesz - 2. Grier, 2. Pominville, 5. M. Ellis, 11. Myers, 17. Vanek. Zásahy brankářů: Clemmensen 3/1, Vokoun 33/30 - Miller 43/41. Diváci: 12 607. Hvězdy utkání: Pominville, Miller, Talinder (všichni BUF).
Minnesota - Colorado 3:2 po samostatných nájezdech (1:0, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 56. a rozhodující nájezd M. Koivu (na první Židlický), 4. Burns (Židlický) - 25. Tucker, 39. Quincey. Zásahy brankářů: Backström 35/33 - Anderson 26/24. Diváci: 18 175. Hvězdy utkání: M. Koivu, Backström, Židlický (všichni MIN).
Chicago - Vancouver 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky: 14. Keith, 39. Brouwer - 21. Bernier, 53. Grabner, 56. Samuelsson. Zásahy brankářů: Niemi 31/28 - Luongo 20/18. Diváci: 20 077. Hvězdy utkání: Keith, Niemi (oba CHI), Grabner (VAN).
Anaheim - Dallas 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)
Branky: 38. Getzlaf, 49. Lupul - 15. Eriksson, 25. Morrow, 29. Daley, 60. Ott. Zásahy brankářů: Hiller 37/34 - Turco 26/24. Diváci: 14 503. Hvězdy utkání: Wisniewski (ANA), Eriksson (DAL), Getzlaf (ANA).