Rubriky:

NHL

Bostonský útočník Krejčí onemocněl prasečí chřipkou

5. listopadu 2009 18:00 - BOSTON

Hokejový útočník David Krejčí z Bostonu onemocněl jako druhý český hráč v NHL prasečí chřipkou. Virus H1N1 postihl nedávno také obránce Ladislava Šmída z Edmontonu, který se ale rychle uzdravil a nepřišel ani o žádný zápas.

To Krejčí na čas ze sestavy Bostonu vypadne. Vedení klubu před dnešním utkáním proti Montrealu oznámilo, že český útočník bude v karanténě, dokud se nezbaví horečky a ostatních příznaků nemoci.

"Naši doktoři pracují s Davidem na tom, aby byl co nejdříve zase v pořádku," uvedl generální manažer Bruins Peter Chiarelli v prohlášení. "Naši hráči a všichni v klubu se budeme nadále snažit předejít tomu, aby se virus rozšířil v celé organizaci," prohlásil Chiarelli.

Krejčí odehrál za Boston všech dosavadních 14 zápasů v sezoně, ale zatím zaostává za svými výkony z minulého ročníku. V něm zazářil a s bilancí 22 branek a 51 asistencí byl po Patriku Eliášovi z New Jersey a Martinu Havlátovi z Chicaga třetím nejproduktivnějším českým hráčem.

Letní operace kyčle

V létě se však třiadvacetiletý rodák ze Šternberku podrobil operaci pravé kyčle a podle prognóz neměl stihnout začátek sezony. V ní si zatím připsal gól a čtyři asistence.

Prasečí chřipkou onemocněl také slovenský brankář Colorada Peter Budaj. Kvůli obavám z nemoci se nechali očkovat hokejisté Toronta a také Calgary. Očkování hráčů Flames vyvolalo v Kanadě rozhořčení, protože hokejisté a jejich rodiny byli očkováni přednostně na soukromé klinice poté, co lékaři přestali vakcínu kvůli příliš velkému zájmu a nedostatečným zásobám poskytovat.

Dokonce kvůli tomu přišel o práci vedoucí pracovník zdravotní komise kanadské provincie Alberta. Vedení Calgary se hájí, že nic špatného neudělalo, protože o vakcínu zažádalo podle předpisů. Prezident klubu Ken King uvedl, že očkování hokejistů je vzhledem k neustálému cestování a fyzické námaze prioritou.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..