Nezastavitelný Fleischmann přispěl Washingtonu k výhře, Detroit deklasoval Columbus

NEW YORK

Český hokejový útočník Tomáš Fleischmann přispěl brankou k výhře Washingtonu nad New York Islanders 5:4 po samostatných nájezdech. Rodák z Kopřivnice bodoval už v šestém utkání NHL za sebou. Hokejisté Detroitu rozstříleli na ledě Columbusu tamní Blue Jackets, když zvítězili 9:1.

Hokejisté Washingtonu Tomáš Fleischmann a Nicklas Bäckström se radují z branky.

Diváci ve Washingtonu viděli dohromady osm branek, které padly ze hry. Nejvíce gólu bylo k vidění v úvodní části. Když Sean Bergenheim z týmu Ostrovanů v sedmé minutě překonal brankáře Capitals Theodora, vedli už hráči New York Islanders 3:1. Gólman domácího celku pustil do klece Semjona Varlamova a Washington se pustil do stíhací jízdy.

Tu zahájil v přesilové hře ve 14. minutě. Nicklas Bäckström zavezl puk do útočné třetiny a Fleischmann dělovkou propálil Rolosona. Šest minut po začátku druhé části se navíc svým druhým gólem v utkání prosadil Alexander Sjomin a tři minuty před koncem druhé části poslal domácí do vedení Fehr. Islanders se však podařilo vyrovnat zásluhou Huntera dvě minuty před koncem zápasu.

O osudu zápasu nerozhodlo ani prodloužení a na řadu přišly samostatné nájezdy. V nich byl jedním z úspěšných exekutorů i Fleischmann, vítěznou penaltu si však připsal Chris Clark až v jedenácté sérii.

Na svůj jubilejní tisící zápas v pozici trenéra v základní části NHL nebude dobře vzpomínat kanadský trenér ve službách Columbusu Ken Hitchcock. Jeho tým musel na svém ledě skousnout potupnou prohru 1:9, což je nejhorší domácí porážka Modrokabátníků v historii klubu. Dvě branky Rudých křídel vstřelili Kronwall a Abdelkader. Na jediné brance Columbusu se podílel asistencí Rostislav Klesla.

Buffalo - Edmonton 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 16. Stafford, 28. Montador, 60. Hecht - 38. O'Sullivan (Hemský). Zásahy brankářů: Miller 29/28 - Chabibulin 25/22. Diváci: 17 797. Hvězdy zápasu: Miller (BUF), Hemský (EDM), Connolly (BUF).
New Jersey - Anaheim 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 1. Langenbrunner, 33. Clarkson, 40. Parise - 23. Perry. Zásahy brankářů: Brodeur 32/31 - Hiller 25/22. Diváci: 14 123. Hvězdy zápasu: Parise, Langenbrunner, Greene (všichni NJ).
Washington - NY Islanders 5:4 po sam. nájezdech (2:3, 2:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 1. a 26. Sjomin, 14. Fleischmann, 37. Fehr, rozh. nájezd Ch. Clark - 2. Moulson, 6. Streit, 7. Bergenheim, 58. Hunter. Zásahy brankářů: Theodore 5/2, Varlamov 26/25 - Roloson 41/37. Diváci: 18 277. Hvězdy zápasu: Varlamo, Sjomin (oba WSH), Streit (NYI).
Carolina - Los Angeles 2:5 (0:1, 1:1, 1:3)
Branky: 36. a 45. T. Ruutu - 4. Smyth, 23. Stoll, 47. R. Jones, 51. Simmonds, 59. Justin Williams. Zásahy brankářů: Legace 30/26 - Ersberg 24/22. Diváci: 13 510. Hvězdy zápasu: Jones (LA), Ruutu (CAR), Williams (LA).
Columbus - Detroit 1:9 (0:4, 1:2, 0:3)
Branky: 31. R. Nash (Klesla) - 12. a 45. Kronwall, 49. a 59. Abdelkader, 2. Cleary, 4. Dacjuk, 8. Draper, 34. Bertuzzi, 34. Leino. Zásahy brankářů: Garon 12/11, Mason 27/19 - Howard 26/25. Diváci: 15 304. Hvězdy zápasu: Kronwall, Dacjuk, Bertuzzi (všichni DET).
Chicago - Colorado 3:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 16. P. Kane, 45. Barker, rozh. nájezd Sharp - 10. Cumiskey, 34. Wolski. Zásahy brankářů: Huet 27/25 - Anderson 39/37. Diváci: 20 879. Hvězdy zápasu: Sharp, Keith, Huet (všichni CHI).