Fleischmann rozhodl v prodloužení o výhře Washingtonu

WASHINGTON

Český hokejista Tomáš Fleischmann rozhodl ve středečním utkání NHL gólem v prodloužení o výhře Washingtonu nad Carolinou 4:3. Reprezentační útočník se prosadil v 64. minutě tvrdou ranou z voleje a připsal si devatenáctý přesný zásah v letošní sezoně.

Útočník Washingtonu Tomáš Fleischmann (vlevo) se raduje z gólu.

Fleischmann si tak tím nejlepším způsobem řekl o místo v sestavě Capitals, o které v minulém zápase přišel a pondělní duel s Dallasem sledoval pouze z tribuny. "Byl to takový malý vzkaz: Nenechávejte mě znovu sedět," řekl Fleischmann o svém gólu.

"Zaslechl jsem to. Tomáš je dobrý hráč," prohlásil trenér Capitals Bruce Boudreau, který má v těchto dnech ze skládání zápasové sestavy zamotanou hlavu. Washington totiž na konci přestupního termínu výrazně posílil a koučovým úkolem je zapracovat nové hráče do týmu.

"Nebýt těchto okolností, neposadil bych ho. Ale je teprve začátek března a play off začíná až v půlce dubna. Do té doby budeme pokračovat v točení hráčů sestavou, abychom je udrželi čerstvé a hladové. Nemusí se jim to líbit, ale chápou, že to děláme pro společný cíl," vysvětlil Boudreau.

Útočník Radim Vrbata se proměněnou penaltou podílel na vítězství Phoenixu nad Vancouverem 4:3 po samostatných nájezdech. Český hráč v třetí sérii vyrovnal stav závěrečného rozstřelu na 1:1, Kojoti jej nakonec vyhráli 4:3. Vítězný gól vstřelil v šesté sérii obránce Adrian Aucoin, který dříve oblékal dres Canucks.

Hokejisté Phoenixu si připsali jubilejní 40. vítězství v sezoně, což se jim od přestěhování klubu z Winnipegu v roce 1996 podařilo pouze v ročníku 2001/02. Tehdy také naposledy postoupili do play off.

Vancouver ve Phoenixu ukončil šňůru čtrnácti zápasů na hřištích soupeřů s bilancí osm výher a šest porážek. V sobotu se Canucks poprvé od 17. ledna představí domácím fanouškům v utkání s Ottawou.

Patnáctý gól v sezoně vstřelil útočník Václav Prospal z New Yorku Rangers. V derby s New Jersey vyrovnal v 6. minutě na 1:1, Devils však byli nakonec úspěšnější a rozstříleli Rangers 6:3.

Ďáblové rozhodli o svém triumfu během úvodních 35 minut, kdy vstřelili všech šest branek a ještě před koncem druhé třetiny donutili vystřídat brankáře Rangers Henrika Lundqvista. "Ale není to jeho vina. Dva nebo tři góly byly tečované střely, s tím mohl těžko něco dělat," zastal se gólmana obránce Marc Staal.

Jeho tým si však připsal již čtvrtou prohru za sebou a v tabulce Východní konference stále ztrácí tři body na poslední postupové místo do play off, které patří Bostonu. "Podáváme nevyrovnané výkony. Jednou hrajeme výborně, podruhé hrozně, a tak se to střídá celou sezonu," posteskl si trenér John Tortorella.

Třetí výhru v řadě si připsali hokejisté Buffala, kteří porazili Dallas 5:3 a vyhoupli se do čela tabulky Severozápadní divize s dvoubodovým náskokem před druhou Ottawou. Hlavním strůjcem vítězství byl dvacetiletý obránce Tyler Myers, který vstřelil gól a na další tři přihrál.

Buffalo - Dallas 5:3 (3:3, 1:0, 1:0)
Branky: 1. Myers, 8. Mancari, 20. Pominville, 31. Vanek, 60. Roy - 3. Petersen, 13. Ott, 18. Benn. Střely na branku: 43:20. Diváci: 18.690.
New Jersey - NY Rangers 6:3 (2:1, 3:2, 1:0)
Branky: 5. R. Niedermayer, 19. Salvador, 29. Parise, 34. Langenbrunner, 36. Rolston, 57. Zajac - 6. Prospal, 26. Christensen, 30. Prust. Střely na branku: 27:19. Diváci: 17.625.
Phoenix - Vancouver 4:3 po sam. náj. (1:1, 1:1, 1:1)
Branky: 11. a 41. Stempniak, 30. Pyatt (Z. Michálek), rozh. nájezd Aucoin - 20. H. Sedin, 21. Samuelsson, 42. Ehrhoff. Střely na branku: 34:39. Diváci: 15.883.
Chicago - Los Angeles 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 3. a 63. Sharp, 29. Versteeg - 25. Brown, 27. Kopitar. Střely na branku: 43:30. Diváci: 21.850.
Washington - Carolina 4:3 v prodl. (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 18. a 32. Green, 3. Sjomin, 64. Fleischmann - 19. Dwyer, 29. T. Ruutu, 36. J. Jokinen. Střely na branku: 39:31. Diváci: 18.277.