Prusek smolně prohrál s Čechmánkem

LOS ANGELES

I bez čtyř klíčových hráčů dokázali hokejisté Los Angeles porazit na svém ledě Ottawu 4:3. V letošním ročníku NHL to byla domácí premiéra Králů a v úvodním zápase doma Kings neprohrávají. A to už plných deset let! Naposledy prohráli úvodní zápas sezóny před svými fanoušky 6. října 1993 s Vancouverem. Takovou bilancí se nemůže pochlubit žádný jiný tým NHL

Celý zápas byl však poznamenán i dalšími jedinečnými událostmi. První branku v sezóně vstřelil domácí Alexander Frolov a hned rozhodl zápas, Daniel Alfredsson se stal novým rekordmanem Ottawy v počtu bodů, a premiéru v letošní sezóně absolvoval český brankář Senátorů Martin Prusek.

Alfredsson rekordmanem Ottawy

Jako první se do statistik zapsal Alfredsson, který už v páté minutě překonal Romana Čechmánka v brance Los Angeles. Pro švédského útočníka to byl už 492. bod kariéry v NHL, a překonal tak klubový rekord Ottawy v počtu bodů, který dosud držel Alexej Jašin, působící nyní v New York Islanders.

Alfredsson svůj zápis navíc obohatil i o další bod, když skóroval ještě ve druhé třetině po přihrávce Radka Bonka. Český útočník si v zápase připsal celkem dvě asistence, stejně jako jeho krajan v dresu domácích Jaroslav Modrý.

Český souboj brankářů

Největší pozornost českých fanoušků ale byla upřena na souboj dvou odchovanců moravské brankářské školy - bývalého gólmana Vsetína Čechmánka s exvítkovickým Pruskem.

O něco lépe si vedl Čechmánek, který inkasoval třikrát na rozdíl od čtyř branek v Pruskově síti. Nicméně mnohem vytíženější byl Prusek, na jehož branku šlo během zápasu celkem 27 střel oproti šestnácti Čechmánkovým zásahům.

Jak si vedli čeští brankáři:
Roman Čechmánek:
5. - Ottawa hraje přesilovku za vyloučení Tomáše Žižky, puku se ujímá Alfredsson a trefuje se mezi betony
34. - výhled blokuje slovenský obr Chára a český gólman uvidí puk po střele Alfredssona z levého kruhu až za svými zády
36. - Chára doráží přesnou přihrávku Bonka, znovu využitá přesilovka Ottawy, která se ujímá dvoubrankového vedení
Martin Prusek:
22. - krátce po začátku druhé třetiny předvádějí domácí přesilovkový ťukes mezi Pálffym a Robitaillem, který zasunuje puk za Pruskův beton
39. - ještě před koncem druhé třetiny s důrazem z bezprostřední blízkosti skóruje Armstrong
48. - při přesilovce střílí od modré Višňovský, puk se odrazí od zadního mantinelu před branku, kde jej v mlýnici získá Stümpel a švihem se trefuje nad pravý beton
53. - za brankou úřaduje s pukem Frolov, naznačí přihrávku na Belangera před branku, ale nakonec zezadu trefuje Pruska, od nějž se puk odrazí do branky