Vokoun nestačil jen na Sedina, přesto Florida dál čeká na výhru

NEW YORK

Pouze Daniel Sedin, zato hned dvakrát, vyzrál na českého brankáře Floridy Tomáše Vokouna v pondělním zápase NHL, a zařídil tak výhru Vancouveru 2:1. Švédský útočník překonal Vokouna poprvé v první třetině a pět minut před koncem zápasu úspěšnou dorážkou rozhodl i o celkovém vítězství. Floridě nepomohla branka Rostislava Olesze ani výborný výkon jejich brankáře.

Brankář Floridy Tomáš Vokoun

V neděli Panthers prohráli svůj první zápas nové sezóny s Edmontonem a nebodovali ani napodruhé. Nejméně viny na tom však nese Tomáš Vokoun, který ve Vancouveru předvedl několik skvělých zákroků. Už na začátku utkání zastavil nájezd Desbiense a ve druhé třetině vychytal šanci Henrika Sedina.

I díky němu mohla Florida těsně před koncem druhé části vyrovnat. Velmi lacino přišel ke gólu Olesz, který vystřelil od levého mantinelu a puk se nejprve odrazil od bruslí dvou bránících hráčů Vancouveru, aby zapadl za překvapeného gólmana Luonga. Pět minut před koncem zápasu Vokoun fantasticky zasáhl hokejkou proti střele dorážejícího Samuelssona, ale puk jen vyrazil a Daniel Sedin jej v pádu ještě stihl zasunout do sítě.

Pozici brankářské jedničky si při zranění Semjona Varlamova užívá další český gólman Michal Neuvirth. Rodák z Ústí nad Labem nastoupil ve všech třech letošních zápasech Washingtonu a po vítězství týmu 3:2 v prodloužení nad Ottawou zaznamenal druhou výhru sezóny. Rozhodující trefu zařídil v časem 64:28 ruský útočník Alexandr Ovečkin.

Patrik Eliáš si připsal první gól sezony, žádný spoluhráč se k němu už ale nepřidal a New Jersey doma podlehlo Pittsburghu 1:3. Čtyřiatřicetiletý útočník se prosadil střelou z levého kruhu bezprostředně po vhazování a vykřesal v závěrečné části pro Devils jiskřičku naděje. O tu je ale připravil Paul Martin, který při závěrečné hře bez brankáře pečetil výhru Penguins.

New York Islanders - New York Rangers 6:4 (2:1, 1:2, 3:1)
Branky: 13. a 57. Comeau, 17. Bailey, 40. Moulson, 56. Parenteau, 60. Nielsen - 14. Dubinsky (Rozsíval), 29. Del Zotto, 34. Giraldi, 53. Anisimov. Střely na branku: 32:33. Diváci: 11.748.
St. Louis - Anaheim 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky: 36. a 58. D'Agostini, 4. Backes, 4. McDonald, 26. Crombeen - 27. S. Koivu. Střely na branku: 53:14. Diváci: 19.150.
New Jersey - Pittsburgh 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 49. Eliáš - 19. Goligoski, 23. Letestu, 60. Martin. Střely na branku: 31:31. Diváci: 12.880.
Buffalo - Chicago 3:4 (2:1, 0:2, 1:1)
Branky: 1. Stafford, 3. D. Roy, 46. Connolly - 39. a 44. Hossa, 8. P. Kane, 25. Leddy. Střely na branku: 35:30. Diváci: 17.896.
Philadelphia - Colorado 4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Branky: 18. a 58. J. Carter, 13. Giroux, 59. Powe - 30. Yip, 41. Hejduk. Střely na branku: 38:27. Diváci: 19.652.
Washington - Ottawa 3:2 v prodl. (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 19. Sjomin, 32. Fehr, 65. Ovečkin - 30. J. Ruutu, 48. Shannon. Střely na branku: 26:31. Brankář Michal Neuvirth odchytal za Washington celé utkání, inkasoval dvě branky ze 31 střel a úspěšnost zásahů měl 93,55 procenta. Diváci: 18.398.
Vancouver - Florida 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 13. a 55. D. Sedin - 40. Olesz. Střely na branku: 35:42. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celé utkání, inkasoval dvě branky z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 94,29 procenta. Diváci: 18.860.