Rubriky:

NHL

NHL: Diamanty, zlato, rubíny. Prsteny pro vítěze Stanley Cupu jsou na světě

23. října 2010 15:49 - PRAHA

Nekonečné hodiny milimetrové práce a ruce mistrů vykreslí šperk, jenž je precizním a neobyčejným drahokamem. Tyto prsteny patří jen vítězům Stanley Cupu. Ti poslední jsou z Chicaga. Váha 91 gramů, 14 karátové zlato a 404 diamantů a drahých kamenů v hodnotě téměř osm karátů. To je jedinečná pýcha, kterou jen ti nejlepší mohou navléci na prst. Poslední várka je hotova, patří Indiánům.

 

jostens.com

Z českých hráčů se v sezóně NHL 2009/2010 nepodařilo žádnému dojít až na samotný vrchol. Radovat se mohou dva Slováci - Marián Hossa a Tomáš Kopecký.

Mistr z klenotnické firmy Jostens spolupracoval s Chicagem na designu. Výsledkem je, že každý hráč má dárek, který mu vždy bude připomínat jeden z největších úspěchů v kariéře.

Řezané diamanty, bílé a žluté zlato, smaragdy, rubíny. „Měli jsme tu čest pomáhat Chicagu a zachytit jejich příběh do prstenu, který odráží památný Stanley Cup,“ řekl Chris Poitras, ředitel sportovního marketingu firmy Jostens.

Prsten pro vítěze Stanley Cupu.Prsten pro vítěze Stanley Cupu, takto vypadá pro hokejisty Chicaga.foto: jostens.com

Hodnota každého „kroužku“ je okolo 30 tisíc dolarů, více než 500 tisíc korun.  Ale cena pro hráče a trenéry je úplně někde jinde, nejde ničím nahradit. „Na ceně nezáleží, hodnota je nevyčíslitelná, jde o věčnou památku,“ pověděl asistent prezidenta klubu Ala MacIsaac.

Hlavním motivem šperku je indiánská hlava. Kolem je vyobrazen nápis "Champions" a "Stanley Cup". Po stranách prstenu je jméno hráče a jeho číslo. Druhou stranu zdobí pohár a motto týmu „One Goal, tedy „Jeden cíl“, kolem jsou vyryty čtyři letopočty, ve kterých Indiáni dosáhli na samotný vrchol.

lik, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..