Michálek pokořil Vokouna, jehož Florida prohrála třetí z posledních čtyř utkání

NEW YORK

Hokejový útočník Milan Michálek se prosadil ve čtvrtečním utkání zámořské NHL, ve vlastním oslabení pokořil gólmana Floridy Tomáše Vokouna a pomohl Ottawě k vítězství 5:3. Ke gólu přidal navíc asistenci, což mu vyneslo ocenění pro druhou hvězdu zápasu.

Gólman Floridy Tomáš Vokoun

Michálek se trefil ve 26. minutě, jeho gól znamenal vyrovnání na 1:1. Pak přišla smršť čtyř branek Senátorů, na což Panteři reagovali pouze dvěma trefami a jen zmírnili už třetí porážku z posledních čtyř zápasů.

"Nechali jsme v tom Tomáše pěkně vykoupat," omlouval se Vokounovi obránce Floridy Dennis Wideman. "Předvedl několik skvělých zákroků, jenže když nabídneme soupeři, jako je Ottawa, tolik brejkových situací, je jasné, že budeme potrestáni. Tomáš se mohl přetrhnout, jenže my jsme je stále častěji pouštěli do vyložených šancí," dodal Wideman, jehož tým prohrál třetí z posledních čtyř zápasů.

Kojoti rozhodli v první třetině

Vedle Michálka se střelecky dařilo i Radimu Vrbatovi, který se trefil v Detroitu a mohl se radovat z výhru Kojotů 4:2. Kojoti rozhodli o výhře už v první dvacetiminutovce, kterou vyhráli jednoznačně 3:0.

"První třetina byla naší nejlepší třetinou v letošní sezoně, až na ta tři zbytečná vyloučení," prohlásil trenér Kojotů Dave Tippett, jenž před utkáním nebyl spokojen s výkonem klíčových hráčů mužstva, s výjimkou brankáře Ilji Bryzgalova. Ten byl pro svůj tým znovu oporou, když pochytal 43 střel.

Vrbata otevřel skóre zápasu v 8. minutě, když se zmocnil puku ve středním pásmu, protáhl se mezi dvěma obránci a samostatný nájezd na brankáře Chrise Osgooda zakončil perfektním bekhendovým blafákem. Asistenci u gólu si připsal Petr Průcha.

V dresu domácích Rudých křídel se do statistik zapsal asistencí Jiří Hudler. Bod za přihrávku nastřádali do kanadského bodování i Aleš Hemský, jehož Edmonton prohrál v Columbusu 2:3 až po samostatných nájezdech, Milan Hejduk, který se mohl těšit z výhry Colorada 6:5 na ledě Calgary, a Marek Židlický, který asistoval u vítězné trefy Mikko Koivaa z Minnesoty v domácím duelu s Washingtonem.

Neškodní Capitals

Za Washington nastoupil v Minnesotě i další český brankář Michal Neuvirth. Příliš práce neměl, během 59 odehraných minut na něj mířilo jen sedmnáct střel, z nichž dvě pronikly za jeho záda. Capitals byli tentokrát téměř neškodní, vypálili 22 střel a jejich jediný gól vstřelil až minutu a třicet šest sekund před závěrečnou sirénou Alexander Ovečkin.

"Padesát minut jsme hráli strašně. Jsem zklamaný, jak hráči k utkání přistoupili," řekl po utkání trenér Washingtonu Bruce Boudreau. "Vůbec jsme nestříleli, nedohrávali jsme osobní souboje, nebyli jsme dostatečně důrazní před brankou," doplnil ho frustrovaný Ovečkin.

Boston - Toronto 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 20. Bergeron, 33. Seguin. Střely na branku: 32:20. Diváci: 17.565.
Detroit - Phoenix 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)
Branky: 34. Franzén (Hudler), 44. Holmström - 12. a 60. Korpikoski, 8. Vrbata (Průcha), 9. Yandle. Střely na branku: 45:36. Diváci: 18.165.
Columbus - Edmonton 3:2 po sam. náj. (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 5. Pahlsson, 19. Wilson, rozh. nájezd Nash - 8. Horcoff, 50. Hall (Hemský). Střely na branku: 41:27. Diváci: 9.128.
Calgary - Colorado 5:6 (2:1, 2:2, 1:3)
Branky: 7. Hagman, 14. Jackman, 32. Stajan, 39. O. Jokinen, 55. Tanguay - 8., 37. a 37. Stewart (na první Hejduk), 42. Yip, 47. Galiardi, 58. Winnik. Střely na branku: 19:36. Diváci: 19.289.
Nashville - St. Louis 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky: 33. Steen, 53. Berglund, 56. D'Agostini. Střely na branku: 24:34. Diváci: 15.506.
Minnesota - Washington 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 8. Kobasew, 40. M. Koivu (Židlický) - 59. Ovečkin. Michal Neuvirth odchytal za Washington 59 minut, ze 17 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 88,2 procenta. Střely na branku: 17:22. Diváci: 17.352.
Dallas - Los Angeles 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)
Branky: 17. B. Richards, 51. Segal - 4. Brown, 34. Ponikarovskij, 34. Simmonds, 45. Mitchell, 59. Justin Williams. Střely na branku: 32:24. Diváci: 11.306.
Ottawa - Florida 5:3 (0:1, 3:0, 2:2)
Branky: 26. M. Michálek, 34. Fisher, 35. Z. Smith, 42. Kovaljov, 44. Alfredsson (M. Michálek) - 11. McCabe, 47. Higgins, 60. Santorelli. Tomáš Vokoun odchytal za Floridu celý zápas, z 28 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 82,1 procenta. Střely na branku: 28:31. Diváci: 16.294.