Atlanta hrála za Snydera, porazila Toronto

NEW YORK

Jen dvě utkání nabídla v pondělí večer zámořská NHL. V duelu bratrů Kaberlů, hájících barvy Toronta a Atlanty, se nakonec radoval František, protože Atlanta vyhrála na ledě soupeře 3:2. Ve druhém zápasu Philadelphia rozstřílela Montreal.

Hráči Atlanty sehráli psychicky nelehké utkání. Utkání přihlížela rodina tragicky zesnulého Danyho Snydera, který se narodil v Elmiru v kanadské provincii Ontario, necelých 120 km od Toronta.

Kanadyský klub přišel o výborně rozjeté utkání. Po 50 minutách vedl 2:0 a nikdo nepochyboval o domácím vítězství. Atlanta ale promeškaný začátek nevzdala. Během dvou střídání smazali náskok Maple Leafs a obrat pak dokončili v prodloužení.

Atlanta hrála po většinu nastaveného času v oslabení, ale po faulu Matse Sundina na Františka Kaberleho se síly vyrovnaly. O vítězství rozhodl patnáct sekund před koncem zápasu svým druhým gólem Savard.

Thrashers zatím patří k překvapení soutěže. I bez svého nejlepšího hráče minulé sezony Danyho Heatleyho vedou se 13 body celou NHL. "Náš nejlepší hráč nehraje, takže jej musíme nahradit. Všechny ty události kolem nás stmelily. Utvořili jsme tým," řekl po zápase Savard.

Montreal opět vysoko prohrál

Další tradiční kanadský tým nedosáhl ani na to, protože Montreal prohrál ve Philadelphii 0:5. Canadiens po povedeném startu do sezóny podruhé za sebou vysoko prohráli; v sobotu inkasovali šest branek v utkání s Ottawou.

"Flyers hráli dobře. Vyhrávali souboje jeden na jednoho. Navíc chtěli pořád hrát," ocenil hru Philadelphie trenér hostů Claude Julien. Do zápasu poprvé v sezóně nastoupil domácí útočník John LeClair, který měl zlomenou nohu.

Bývalému hráči Montrealu se proti 'Habs' daří. V jednatřiceti zápasech vstřelil 29 gólů a u sedmnácti asistoval. Svoji bilanci proti Canadiens rozšířil i v pondělním utkání, když vstřelil gól a na další nahrál. "Cítil jsem se lépe než jsem si myslel," prohlásil po utkání LeClair.

Philadelphia - Montreal 5:0
Třetiny: 2:0, 2:0, 1:0. Branky: 6. Gagne, 9. Amonte, 23. Handzuš, 33. LeClair, 50. Ragnarsson. Zásahy brankářů: Esche 20/20 - Theodore 39/34.
Toronto - Atlanta 2:3 v prodl.
Třetiny: 1:0, 0:0, 1:2 - 0:1. Branky: 7. Roberts, 50. Fitzgerald - 52. a 65. Savard (na první F. Kaberle), 53. Cowan. Zásahy brankářů: Belfour 27/24 - Nurminen 27/25.
4. Edmonton8300522:266
5. Minnesota9210620:265
Pacifická divize:
1. Dallas9500421:2010
2. Los Angeles8400423:208
3. Phoenix8320322:248
4. San Jose8130415:245
5. Anaheim9211513:236
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.