Vancouver převálcoval Detroit, Islanders Ottawu

NEW YORK

Zdařilý večer zažily ve dvojici pondělních zápasů NHL domácí celky. Ostrované z New Yorku přivítali na svém ledě Ottawu, které naložili šestigólový příděl. Pět branek spadlo do i klece Detroitu střežené gólmanem Legacem ve Vancouveru.

Především výborně sehraná druhá třetina rozhodla o drtivém vítězství Vancouveru nad Detroitem 5:1. Kanadský celek vedl po první části brankou Todda Bertuzziho, který přerušil desetizápasový gólový půst.

Na začátku druhého dějství zvýšil nejprve Brendan Morrison, po polovině utkání se předvedl individuální akcí Jason King. Do kolen poslal Detroit čtvrtým gólem Markus Näslund, účet Vancouveru uzavřel při vyloučení Steva Yzermana druhým gólem King.

Čestný úspěch Detroitu zařídil Brett Hull. "Dnes nám scházelo snad úplně všechno," postěžoval si po utkání kouč Rudých křídel Dave Lewis. "Nezvládli jsme poziční hru, hráli jsme nedisciplinovaně. Katastrofální byl přechod do útočného pásma, nedokázali jsme proměnit šance, nevycházelo nám střídání," hořekoval Lewis.

Bonk poprvé bez bodu

Stejně jako brankář Detroitu Many Legace nebude na pondělí vzpomínat v dobrém ani gólman Ottawy Patrick Lalime, jehož konto zatížili hráči New Yorku Islanders šesti brankami. "Večer v New Yorku nebyl z nejšťastnějších vystoupení mého života," přiznal Lalime. "Je fakt, že jsem pustil pár laciných gólů. Teď na to musím hlavně rychle zapomenout," připomínal si brankář Ottawy.

Ottawa na východě Spojených států zpočátku udávala tempo, po nerozhodné první třetině ale převzali taktovku domácí. Třemi brankami otočili skóre a do závěrečného dějství šli za stavu 4:3. Pátý gól přidal Alexej Jašin, vítězství 6:3 pečetil trefou do prázdné branky Shawn Bates.

V dresu Ottawy si po jedné asistenci připsali Martin Havlát a Václav Varaďa. Bodově naprázdno naopak vyšel Radek Bonk, který v úvodních devíti zápasech Ottawy bodoval vždy alespoň jednou.

New York Islanders - Ottawa 6:3
Třetiny: 1:1, 3:2, 2:0. Branky: 19. Hunter, 21. Czerkawski, 28. Wiemer, 31. Kvaša, 56. Jašin, 60. Bates - 8. Schaefer (Havlát), 30. Chára, 39. Alfedsson (Varaďa). Zásahy brankářů: DiPietro 32/29 - Lalime 25/20.
Vancouver - Detroit 5:1
Třetiny: 1:0, 4:0, 0:1. Branky: 31. a 39. King, 19. Bertuzzi, 22. Morrison, 35. Näslund - 48. Hull. Zásahy brankářů: Cloutier 23/22 - Legace 25/20.
2. Colorado11600537:2912
3. Minnesota12510628:3011