Rubriky:

NHL

VIDEO: Jágr zatím bydlí v hotelu, cíle pro sezónu v NHL nemá

18. září 2011 15:28 - VOORHEES

Český útočník Jaromír Jágr po svém ostře sledovaném návratu do zámořské NHL zatím bydlí v hotelu. V rozhovoru s ČTK nicméně uvedl, že problémy s bydlením neočekává. Rozhoduje se ale zatím, zda se usídlí v centru Philadelphie, kde bude hrát za místní Letce, anebo u tréninkového centra týmu v nedalekém Voorheesu ve státě New Jersey. První trénink s novými spoluhráči si pochvaloval.

 

ČTK/AP

"No tak řekl bych, že to je trošku jednodušší než trénink v Rusku. Tady jsou pravidla, že nemůžeš strávit víc než tři hodiny na zimním stadionu. To v Rusku není, tam trávíš sedm osm hodin na stadionu. Takže je to trošičku jednodušší, uvidíme, jak to bude dál," uvedl Jágr.

Devětatřicetiletý hráč týmu Philadelphia Flyers je v nezvyklé situaci. I v jeho odpovědích na dotazy amerických novinářů na tiskové konferenci po tréninku bylo patrné, že si uvědomuje, že po delší absenci v NHL bude muset přesvědčit o svých kvalitách. Sám to ale považuje za výhodu a říká, že když lidé od něj moc neočekávají, může jenom překvapit.

Cíle pro sezonu si ale žádné nedává. "Myslím si, že to je zbytečné. Člověk neví, jakou pozici dostane v týmu, neví, jak bude vytěžován, neví, jestli se zraní, nebo ne. Nemám žádné cíle do budoucnosti. Doufám, že se mně i týmu bude dařit," řekl ČTK.

Na delší dobu v zámoří nemyslí

Dodal, že nepomýšlí na to, že by ve Philadelphii strávil více než rok, na který má smlouvu. Aby se to změnilo, muselo by se podle něj stát něco výjimečného. Historicky nejúspěšnější český hráč v NHL tak nadále hodlá zakončit svou bohatou kariéru v rodném Kladně, kde se nedávno stal majitelem tamního extraligového týmu.

V nejbližší době jej ale čekají desítky zápasů v zámořské soutěži. Nejvíce vyhecované z nich nepochybně budou duely s Pittsburgh Penguins, kde Jágr začínal a dlouhá léta tam patřil k oporám. Tamní fanoušci mu vyčítají, že při návratu do NHL dal přednost Philadelphii, která je navíc odvěkým rivalem Tučňáků.

"V Pittsburghu to bude zajímavý. Hrajeme tam v prosinci, času je dost. Jako já chápu, že lidi budou hodně naštvaný, že budou bučet jako v kravíně. A jediná věc, co je může utišit, že my vyhrajeme a že já dám nějaký gól," podotkl Jágr.

Dodal, že mu ani tak nevadí bučení jako negativní energie, kterou každý fanoušek vysílá. "Ať člověk chce, nebo nechce, tak ho to nějakým způsobem ovlivní. Někoho to vyhecuje, někoho to obtěžuje. Uvidíme," řekl.

Fanoušci se na Jágra těší

Jágrův návrat do NHL si na sobotním tréninku nenechaly ujít stovky fanoušků. "Je skvělé, že tu Jágr je. Od malička jsem ho obdivoval, jak jen člověk může obdivovat nejlepší zbraň svého úhlavního nepřítele," řekl ČTK s úsměvem jeden z nich. Dodal, že se těší na to, jaké kousky český útočník na ledě předvede.

Na hraní s Jágrem se těší i další český hráč v týmu Jakub Voráček, který také pochází z Kladna. Uvedl, že by jej nikdy nenapadlo, že si zahraje v NHL se svým hrdinou z dětství. "Je to skvělé pro NHL i pro něj, že je zpátky. Může ještě hodně lidem ukázat, že pořád umí hrát hokej na této úrovni," řekl také Voráček.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..