Výprasku Washingtonu od Nashvillu nezabránil ani Vokoun v brance

NEW YORK

Ani slušný výkon brankáře Tomáše Vokouna, který pochytal 23 z 27 střel, nezabránil Washingtonu, aby odvrátil výprask od Nashvillu. Capitals podlehli v přípravném utkání NHL na jeho ledě 4:1. Na vítězství Predators se podílel jednou asistencí Martin Erat.

Brankář Tomáš Vokoun přihlíží radosti hráčů Nashvillu.

Capitals bez hvězdného Alexandra Ovečkina či beka Romana Hamrlíka sice vedli od sedmé minuty, kdy se prosadil Matthieu Perreault, ale obrat zahájil za sedm minut tvrdou střelou Colin Wilson. V druhé třetině se prosadil z dorážky Matt Halischuk a potom i Shea Weber. Výsledek dovršil v 57. minutě v přesilové hře Cal O'Reilly.

Washington ve středu také povolal z farmy gólmana Bradena Holtbyho, protože druhého českého brankáře z kádru Capitals Michala Neuvirtha trápí drobné zranění a dostane v přípravě den volna. "Měl chytat v pátek, ale pravděpodobně si odpočine a nastoupí až v neděli," řekl deníku Washington Post na Neuvirthovu adresu trenér Bruce Boudreau.

Debakl Colorada

Debakl 0:6 utrpělo doma Colorado v duelu s Los Angeles. Hattrickem se na tom podílel slovinský útočník Anže Kopitar.

Přípravné hokejové zápasy před NHL:
Nashville - Washington 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 14. C. Wilson, 29. Halischuk, 35. Weber (Erat), 57. O'Reilly - 7. Perreault. Brankář Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, kryl 23 z 27 střel a měl úspěšnost zákroků 85,2 procenta.
Winnipeg - Carolina 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky: 51. a 60. E. Kane, 52. Wheeler - 21. Brent (Tlustý, Kaberle).
Chicago - Detroit 4:3 (1:2, 1:1, 2:0)
Branky: 11. P. Kane, 30. Seabrook, 42. B. Smith, 49. Hossa - 16. a 29. Brunnström, 20. Miller.
Colorado - Los Angeles 0:6 (0:0, 0:4, 0:2)
Branky: 26., 37. a 50. Kopitar, 31. Vojnov, 38. Richardson, 41. Williams.
Anaheim - Vancouver 3:2 (2:0, 0:2, 1:0)
Branky: 17. Fowler, 18. Ryan, 46. Višňovský - 25. H. Sedin, 39. Salo.