Pavelec chytil i Jágrův nájezd a stal se hvězdou zápasu

PHILADELPHIA

Ondřej Pavelec se stal v úterním utkání NHL druhou hvězdou zápasu, když se podílel na vítězství Winnipegu na ledě Philadelphie 2:1 po samostatných nájezdech. Český gólman vychytal i Jaromíra Jágra, který si po zranění připsal body za asistenci na jediný gól Letců.

Ondřej Pavelec kryje střelu Seana Couturiera.

Pavelec zneškodnil 27 střel a všechny tři penalty, včetně pokusu Jágra. Ten při svém návratu po zranění třísel odehrál necelých 17 minut a připsal si přihrávku na gól Flyers, který v 16. minutě vstřelil v přesilovce Brayden Schenn.

Hostujícím Jets se podařilo vyrovnat na začátku druhé třetiny a pak už se spolehli na výkon Pavelce. Ten zazářil především ve třetí třetině, kdy odolal tlaku Letců, kteří v poslední dvacetiminutovce přestříleli hosty v poměru 13:4. O výhře Winnipegu pak rozhodl v třetí sérii nájezdů Bryan Little.

Hudler se zasloužil o výhru Detroitu

Útočník Jiří Hudler se svým šestnáctým gólem v sezóně zasloužil o výhru Detroitu 3:1 v Calgary. Český kanonýr vstřelil vítěznou branku, když v 52. minutě dostal svůj tým do vedení 2:1, skóre zápasu pak o čtyři minuty později uzavřel Drew Miller.

Hudler se prosadil poté, co si najel na přihrávku Filppuly zpoza branky, která prošla gólmanu Kiprusoffovi mezi betony, a český útočník kotouč prostrčil za čáru. "Puk mi prostě najednou přistál na hokejce, bylo to hodně o štěstí. V první chvíli jsme si ani nebyl jistý, jestli jsem ho dostal do branky," popsal Hudler rozhodující moment utkání.

Jiří Hudler se raduje z gólu do sítě Calgary.foto: Reuters/Todd Korol

Erat u zázračného obratu Nashvillu

Martin Erat se jednou asistencí podílel na velkolepém obratu Nashvillu, který v Minnesotě prohrával ještě ve 48. minutě 1:4, nakonec ale zvítězil 5:4. Rozhodující gól vstřelil 21 sekund před koncem třetí třetiny Mike Fisher, který byl na začátku 58. minuty autorem i vyrovnávací branky na 4:4.

Predators si připsali páté vítězství v řadě a zakončili leden s bilancí 11 výher a dvou porážek. "Nepodali jsme dnes tak dobrý výkon, jak bychom si představovali, ale nakonec jsme našli cestu k vítězství a to je rozhodující," konstatoval po zápase trenér Barry Trotz.

Jeho protějšek Mike Yeo jen těžko hledal důvody, proč jeho tým v poslední desetiminutovce zápasu zkolaboval. "Už jste někdy dostali pořádnou ránu pěstí do žaludku? Tak takhle nějak se teď cítím," prohlásil.

Nejvíce skleslý byl ale brankář Josh Harding. Vyčítal si rozhodující gól, který inkasoval po Fisherově lehkém nahození od bočního mantinelu. "Hrozný gól. Pravděpodobně jeden z nejhorších, které jsem kdy dostal, prostě brankářova noční můra. Není pro to omluva, ta branka jasně padá na mou hlavu. Prohrál jsem nám zápas," láteřil Harding.

Tučňák Malkin zase řádil

Podobný obrat se povedl i hokejistům Pittsburghu, kteří stále bez zraněného kapitána Sidneyho Crosbyho rovněž prohrávali v Torontu ve 48. minutě 1:4, nakonec ale zvítězili 5:4 po samostatných nájezdech. Hlavním strůjcem úspěchu Tučňáků byl Jevgenij Malkin, který 7 sekund před třetí sirénou vyrovnal a poté proměnil i rozhodující nájezd.

Ruský kanonýr potvrdil pozici nejproduktivnějšího hráče ligy. Pittsburgh zejména díky němu vyhrál posledních osm zápasů, přičemž Malkin během této série vstřelil dohromady deset gólů a na čtyři přihrál. Čtyři z posledních šesti duelů přitom Penguins vyhráli až v penaltovém rozstřelu, v němž mají celkovou bilanci sedm výher, dvě porážky.

Jedním z hlavních strůjců úspěchu Tučňáků byl brankář Marc-Andre Fleury, který nastoupil ve 23. utkání za sebou a předvedl několik spektakulárních zákroků. "Nebýt jeho, mohli jsme dnes prohrát 0:8," vyjádřil se útočník Pittsburghu Joe Vitale. "Byl nejlepším hráčem na ledě," potvrdil jeho slova útočník Maple Leafs Joffrey Lupul.

Stamkos překonal Vokouna a upevnil si pozici

Už 33. gól v sezóně si připsal nejlepší střelec ligy Steven Stamkos, jenž v prodloužení překonal Tomáše Vokouna a rozhodl o výhře Tampy Bay nad Washingtonem 4:3. Český gólman těsně předtím skvělým zákrokem zastavil pokus Martina St. Louise, na dorážku Stamkose byl ale krátký.

Hemský asistoval u vítězné branky

Asistenci u vítězného gólu Edmontonu, který porazil Colorado 3:2, zaznamenal Aleš Hemský. Český útočník se ve 47. minutě protáhl po pravé straně do útočného pásma, vypálil na branku a Tylor Hall dorážkou zvýšil na 3:1. Avalanche pak už dokázali pouze snížit, když se po přihrávce Milana Hejduka trefil Gabriel Landeskog.

Statistika NHL:
Boston - Ottawa 4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Branky: 12. Chára (Krejčí), 40. Lucic, 43. Marchand, 48. Seidenberg - 19. Greening (M. Michálek, Kuba), 28. Turris, 34. Karlsson (Kuba). Střely na branku: 30:33. Diváci: 17.565.
New Jersey - NY Rangers 4:3 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 2:2 - 0:0)
Branky: 56. a rozh. nájezd Kovalčuk (na první Eliáš), 29. Parise, 60. Clarkson - 20. Stralman, 43. Boyle, 57. Del Zotto. Střely na branku: 29:26. Diváci: 17.625.
Philadelphia - Winnipeg 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 16. Schenn (Jágr) - 23. Thorburn, rozh. nájezd Little. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 28 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,4 procenta. Střely na branku: 28:24. Diváci: 19.874.
Pittsburgh - Toronto 5:4 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 3:2 - 0:0)
Branky: 60. a rozh. nájezd Malkin, 37. Cooke, 49. Sullivan, 56. Vitale - 27. a 30. Grabovskij, 47. Bozak, 47. MacArthur. Střely na branku: 35:39. Diváci: 18.550.
Carolina - NY Islanders 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)
Branky: 44. Sutter, 47. Brent - 48. a 60. Tavares, 6. Parenteau, 37. Moulson, 59. Okposo. Střely na branku: 23:26. Diváci: 15.575.
Montreal - Buffalo 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 5. Pacioretty - 25. Leino, 47. Gaustad, 60. Kaleta. Střely na branku: 28:40. Diváci: 21.273.
Minnesota - Nashville 4:5 (2:0, 1:1, 1:4)
Branky: 9. a 13. Heatley, 22. Clutterbuck, 41. Brodziak - 58. a 60. Fisher (na první Erat), 30. Halischuk, 50. Yip, 57. Hörnqvist. Střely na branku: 25:30. Diváci: 17.325.
Calgary - Detroit 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky: 22. Cammalleri - 6. Emmerton, 52. Hudler, 56. Miller. Střely na branku: 29:25. Diváci: 19.289.
Phoenix - Anaheim 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
Branky: 8. Whitney (Vrbata, Hanzal) - 27., 31. a 34. Cogliano, 59. Selänne. Střely na branku: 26:30. Diváci: 10.579.
Edmonton - Colorado 3:2 (2:0, 0:1, 1:1)
Branky: 5. Eberle, 18. Belanger, 47. Hall (Hemský) - 22. Mueller, 51. Landeskog (Hejduk). Střely na branku: 23:33. Diváci: 16.839.
Tampa Bay - Washington 4:3 v prodl. (1:1, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 19. Purcell, 22. St. Louis, 31. Thompson, 63. Stamkos - 17. Hendricks, 34. Perreault, 46. Brouwer. Tomáš Vokoun odchytal za Washigton celý zápas, z 31 střel inkasoval 4 góly a úspěšnost zásahů měl 87,1 procenta. Střely na branku: 31:29. Diváci: 17.754.
San Jose - Columbus 6:0 (2:0, 2:0, 2:0)
Branky: 10. a 51. J. Thornton, 8. Marleau, 25. Pavelski, 37. McGinn, 42. Handzuš. Střely na branku: 43:30. Diváci: 17.562.
Vancouver - Chicago 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 8. Kesler, 45. Hodgson, 64. D. Sedin - 12. Mayers, 42. Stalberg. Střely na branku: 33:39. Diváci: 18.890.