Čechmánek Kojoty neuhlídal

NEW YORK

Celkem pětkrát musel lovit puk ze sítě gólman Los Angeles Roman Čechmánek ve čtvrtečním utkání na ledě Phoneixu. Králové dotahovali ztrátu ze začátku utkání, v jednu chvíli dokonce vedli, před koncem zápasu ale opět prohrávali o gól. Konečný výsledek 6:4 pro domácí pak pečetil trefou do prázdné branky Tyson Nash.

Třemi góly a jednou asistencí se blýskl Ladislav Nagy, který se zapsal do listiny střelců v každé třetině. "Doufám, že to nebylo naposledy," komentoval Nagy svůj první hattrick kariéry. "Rád bych ještě nějaký do statistik připsal," dodal slovenský forvard.

"Ladislav je jedno z našich tajemství, které jsme několik let skrývali ve Phoenixu před světem," žertoval Nagyho spoluhráč z útoku Shane Doan, která zatížil konto Romana Čechmánka jedním gólem a připsal si též dvě asistence.

Čechmánek úspěšně zasahoval sedmnáctkrát, jeho protějšek Sean Burke měl práce mnohem víc. Brankář Phoenixu pochytal celkem devětatřicet střel, z toho jen v poslední části plných devatenáct. Ani mimořádná střelecká aktivita ale hostům k vítězství nestačila.

Oslabené Colorado

O jednu branku a asistenci se rozšířil účet produktivity Milana Hejduka z Colorada v utkání s Calgary. Hokejisté z Denveru zvítězili na ledě Plamenů 6:5, když o výsledku rozhodlo až prodloužení. V něm po necelých třech minutách strhl vítěztsví na stranu hostů Derek Morris.

Colorado se potýká s rozsáhlou marodkou, v sestavě chybí sedmička hráčů, včetně Petera Forsberga a Paula Kariyi.

Cloutier oslavil 100. výhru

Prodloužení rozhodovalo i utkání Ottawy s Vancouverem. Šťastnější nakonec byli hráči Canucks, v jejichž prospěch rozhodl Markus Näslund. Gólman Vancouveru Dan Cloutier se radoval z jubilejního stého vítězného zápasu v NHL, k němuž si pomohl jednatřiceti úspěšnými zákroky.

Atlanta nestačila na svém ledě na Toronto, když prohrála 1:3. Maple Leafs vstřelili v první třetině dvě branky a pak s vydatnou pomocí brankáře Belfoura hlídali výsledek. Trashers sice těsně před koncem zápasu snížili, při power-play však inkasovali další gól. Do prázdné brány se trefil Owen Nolan, asistenci u poslední branky si připsal Tomáš Kaberle.

Atlanta - Toronto 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)
Branky: 59. Kovalčuk - 13. a 60. Nolan (na druhou T. Kaberle), 15. Tucker. Zásahy brankářů: Nurminen 28/26 - Belfour 32/31.
Ottawa - Vancouver 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 39. Schaefer, 40. Spezza - 17. Keane, 36. D. Sedin, 65. Näslund. Zásahy brankářů: Lalime 27/24 - Cloutier 33/31.
Calgary - Colorado 5:6 pp (2:2, 1:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 10. a 42. Saprykin, 6. Donovan, 28. Leopold, 52. Ference - 2. Foote, 13. Hejduk, 34. Sakic, 38. Selänne, 46. Brigley (Hejduk), 63. Morris. Zásahy brankářů: Kiprusoff 24/18 - Aebischer 32/27.
Phoenix - Los Angeles 6:4 (2:1, 2:2, 2:1)
Branky: 10., 32. a 41. Nagy, 12. Radivojevič, 37. Doan, 60. Nash - 15. Miller, 22. Cammalleri, 22. Sim, 57. Belanger. Zásahy brankářů: Burke 43/39 - Čechmánek 22/17.
4. Calgary20903844:5021
5. Minnesota228301150:5419
Pacifická divize:
1. Dallas2310301055:5923
2. Los Angeles211011954:5122
3. Anaheim22735748:5822
4. San Jose22682656:5722
5. Phoenix22751955:7020
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.