Hejdukův gól Coloradu nestačil

NEW YORK

Jen dvou branek se dočkali diváci nedělního duelu mezi Coloradem a New Jersey. Skóre vyrovnaného zápasu otevřel ve druhé části Milan Hejduk, obhájce Stanleyova poháru však dokázal ještě do druhé sirény srovnat krok. Ostatní střely pochytali oba gólmani a v Denveru se tak dělily body.

Duel brankářů, tak by se dal zápas Colorada s New Jersey jednoduše charakterizovat. Domácí gólman Aebischer si připsal sedmadvacet úspěšných zákroků, jeho protějšek Brodeur jen o dva méně.

Přetahovanou o úvodní branku zápasu rozhodl až v závěru druhé třetiny čtrnáctým gólem sezóny Milan Hejduk, který překonal do té doby jistého Brodeura ranou z první po přihrávce Tanguaye.

Odpověď Ďáblů ovšem přišla záhy, když se třiasedmdesát sekund po úvodní brance trefil Rasmussen. Dalších gólů se diváci nedočkali a soupeři si tak po prodloužení spravedlivě rozdělili body.

Čechmánek vychytal Dallas

Čeští hokejisté sehráli významnou roli i v utkání Dallasu s Los Angeles. V brance hostujícího týmu se předvedl Roman Čechmánek, z devatenácti střel soupeře pustil za svá záda jen jednu. Utkání pak ve druhé třetině rozhodl obránce Jaroslav Modrý, když zvýšil na konečných 2:1 pro Krále.

Čechmánek se zapotil především v průběhu druhé třetiny, kterou Los Angeles sehrálo téměř z poloviny v oslabení a Dallas prověřil ex-vsetínského gólmana čtrnácti střeleckými pokusy.

Toronto zvítězilo popáté v řadě

Po špatném začátku sezóny se pomalu probouzí Toronto. New York Rangers nedokázali přerušit vítěznou sérii Maple Leafs a prohráli 2:4. Kanadský celek vyhrál popáté za sebou a dostal se do čela divize.

Rangers šli do vedení, když po nahrávce Bobbyho Holíka skóroval Alexej Kovaljov. Hosté srovnali za dvě minuty po trefě Toma Fitzgeralda, kterému přihrál Karel Pilař. Toronto o svém vítězství rozhodlo v druhé třetině. Nejdříve obral Kovaljova o puk Darcy Tucker a skóroval.

Pak sice v přesilové hře vyrovnal Jan Hlaváč, ale o několik sekund později kapitán Toronta Mats Sundin opět poslal svůj tým do vedení. Výsledek zápasu, který byl jubilejní 1500 pro sudího Kerryho Frasera, zpečetil Mikael Renberg.

Minnesota - Anaheim 1:1 po prodl. (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 3. Walz - 19. Ozolinš. Zásahy brankářů: Fernandez 33/32 - Giguere 26/25.
Boston - Phoenix 3:3 po prodl. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 5. Green, 26. Bergeron, 41. G. Murray - 20. Sillinger, 39. Ch. Gratton, 58. Doan. Zásahy brankářů: Potvin 31/28 - Burke 40/37.
Dallas - Los Angeles 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 31. Zubov - 21. Cammalleri, 38. Modrý. Střely na branku: 19:21. Zásahy brankářů: Turco 21/19 - Čechmánek 19/18.
New York Rangers - Toronto 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky: 10. Kovaljov (Holík), 38. Hlaváč - 12. Fitzgerald (Pilař), 28. Tucker, 38. Sundin, 47. Renberg. Zásahy brankářů: Dunham 25/21 - Kidd 35/33.
Edmonton - San Jose 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Branky: 14. Stoll - 20. Stuart, 36. Marleau. Zásahy brankářů: Conklin 21/19 - Toskala 36/35.
Colorado - New Jersey 1:1 po prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 36. Hejduk - 37. Rasmussen. Zásahy brankářů: Aebischer 28/27 - Brodeur 26/25.
4. Calgary21913848:5422
5. Minnesota248401252:5720
Pacifická divize:
1. Los Angeles231211959:5326
2. San Jose23782660:5926
3. Dallas2511301158:6125
4. Anaheim24845753:6225
5. Phoenix23761958:7321
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů.