Jágr vteřinu před koncem zachránil bod

NEW YORK

Český útočník Jaromír Jágr skóroval ve čtvrtečním utkání NHL proti Calgary až necelou vteřinu před koncem a zachránil tak pro svůj Washington cennou remízu 3:3. Zápas měl naprosto bláznivý závěr, všech šest branek totiž padlo v posledních šesti minutách. Remízu svému týmu zařídil i brankář Los Angeles Roman Čechmánek skvělým výkonem proti Minnesotě.

Jágrův gól proti Calgary byl více než kuriózní. Český forvard už byl téměř v rohu za brankovou čárou Calgary, když z těžkého úhlu ještě s mizernou nadějí na úspěch zápěstím vystřelil. Asi ale dobře věděl, co dělá, protože jeho střela si našla jedinou volnou skulinku mezi konstrukcí branky a levým betonem brankáře Jamieho McLennana.

"Neměl jsem na výběr. Věděl jsem, že čas nemilosrdně utíká, tak jsem to zkusil. Byla to trochu šťastná střela," přiznal po zápase Jágr. "Puk trochu poskočil a od kolene se odrazil do branky. Byla to divná střela,  řekl bych jedna z miliónu co takhle vyjde," dodal McLennan.

Šest gólů za šest minut

Až do 54. minuty diváci ve Washingtonu marně čekali na gól, ale pak se spustila smršť. Domácí Whitfield nejprve vstřelil svou první branku sezóny, pak během neuvěřitelných 29 vteřin zápas otočili Lombardi a Saprykin. Minutu před koncem se ale při přesilovce trefil od modré Gončar a bylo zase srovnáno.

Když ale patnáct vteřin před koncem dorazil puk za domácího gólmana Kölziga kapitán Calgary Jarome Iginla, diváci už se chystali jít domů roztrpčeni další porážkou Capitals. Udělali by ale špatně, protože největší hvězda týmu Jágr ještě stihl vyrovnat. "Byl to pravděpodobně jeden z nejbláznivějších hokejových zápasů, co jsem kdy viděl," řekl brankář Washingtonu Olaf Kölzig. "Opravdu divný hokej, spíš to vypadalo jako by se hrálo play off."

Zase remíza

Ani proti Los Angeles nedokázali hokejisté Minnesoty rozhodnout prodloužení, a dosud jsou v NHL jediným týmem, který v nastaveném čase neskóroval. Zároveň jsou po výsledku 2:2 v lize králi remíz s třinácti nerozhodnými výsledky. Zápas přitom klidně mohli vyhrát.

Ve třetí třetině ale Marián Gáborík ve velké šanci trefil jen tyč a stejný hráč později promarnil možnost dorážky. Deset sekund před koncem prodloužení zase měli domácí výhodu protiútoku dva na jednoho, ale Willie Mitchell trefil jen Erica Belangera z Los Angeles. V průběhu zápasu se ale přitom více zapotil domácí gólman Dwayne Roloson, na nějž směřovalo 46 střel. Roman Čechmánek  měl přesně o polovinu snadnější práci.

Washington - Calgary 3:3PP (0:0, 0:0, 3:3 - 0:0)
Branky: 55. Whitfield, 59. Gončar (Lang), 60. Jágr - 56. Lombardi, 56. Saprykin, 60. Iginla. Zásahy brankářů: Kölzig 44/41 - McLennan 25/22
Atlanta - Montreal 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 49. R. Robitaille - 25. Dagenais (Zedník), 50. Ribeiro. Zásahy brankářů: Dafoe 31/29 - Theodore 37/36
Detroit - Chicago 4:2 (2:1, 1:0, 1:1)
Branky: 14. Wooley, 19. Whitney, 35. Kronwall, 48. Lidström - 20. Calder, 51. Arnason. Zásahy brankářů: Legace 24/22 - Passmore 34/30
Minnesota - Los Angeles 2:2PP (1:0, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 6. Brunette (Gáborík), 29. Schultz - 23. E. Belanger, 27. Barney (Stümpel). Zásahy brankářů: Roloson 46/44 - Čechmánek 23/21
3. Calgary43224314101:8951
4. Minnesota45151301798:9743