Jágr ukázal New Yorku své možnosti

NEW YORK

Jaromír Jágr se rychle otřepal z nedělního výprasku v Ottawě, kde při svém debutu v dresu Rangers dostal nadílku 9:1. V noci z pondělku na úterý se český hokejista poprvé ukázal fanouškům v domácím zápase a režíroval vítězství týmu nad Floridou. Při výhře 5:2 zaznamenal gól a dvě asistence a byl největší hvězdou týmu z New Yorku.

"Jsem rád, že je to za mnou," sděloval Jágr své pocity po zápase. "Nejdůležitější je, že jsme vyhráli. Potřebovali jsme se na nějakém zápase chytit," dodal hráč, jenž byl za nadšeného jásotu fanoušků v Madison Square Garden vyhlášen hlavní hvězdou utkání.

"Ačkoliv mám v NHL za sebou už třináct sezón, při takové události jako je první zápas v New Yorku, jsem byl trochu nervózní a maličko vystrašený," přiznal Jágr, jehož tentokrát trenér Glen Sather dal dohromady s Ericem Lindrosem namísto Petra Nedvěda. Po Lindrosově boku Jágr odehrál téměř 21 minut a absolvoval čtyřiadvacet střídání.

Jágr po dlouhé době dokázal roztleskat náročné publikum v Madison Square Garden. Když vstřelil na začátku třetí třetiny svůj první gól za Rangers, diváci dokonce povstali ze svých sedadel a odměnili útočníka potleskem. "Ve vyrovnaném zápase dokázal strhnout vedení na naši stranu. To je to, co z něj dělá velkého hráče," nešetřil chválou na Jágrovu adresu také kapitán Rangers Mark Messier.

Remízu zachránil hokejistům Los Angeles Luc Robitaille, jenž vstřelil vyrovnávací gól dvě minuty před koncem druhé třetiny. Poté už brankáři na obou stranách nepustili za svá záda jedinou střelu, méně práce měl přitom Roman Čechmánek z domácího týmu, jenž musel zasahovat třiadvacetkrát oproti 36 zásahům Rolosona z Minnesoty.

Robitaille skóroval ve třetím zápase v řadě a v každém z posledních pěti utkání si připsal alespoň bod. Dal tak jasně najevo, že se nehodlá znovu dostat do situace právě před pěti zápasy, kdy jej trenér Andy Murray nechal sedět jen na lavičce. Nyní je Robitaille 17 bodů od vyrovnání mety Johna Bucyka, který drží bodový rekord levých křídel v NHL.

New York Rangers - Florida 5:2 (0:0, 2:1, 3:1)
Branky: 31. Messier, 38. Leetch (Jágr, Nedvěd), 41. Jágr, 57. Nedvěd, 60. Barnaby (Jágr) - 30. Huselius, 42. Ritchie. Zásahy brankářů: Markkanen 40/38 - Luongo 37/33
Dallas - Detroit 2:2PP (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 19. Oliver, 54. Numminen - 8. Dacjuk (Fischer), 44. Holmström. Zásahy brankářů: Turco 26/24 - Legace 29/27
Los Angeles - Minnesota 2:2PP (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 30. Sim, 38. Robitaille - 10. Park, 25. Dowd. Střely na branku: 36:23. Diváci: 18.118. Zásahy brankářů: Čechmánek 23/21 - Roloson 36/34
3. Calgary48244317115:10355
4. Minnesota521715020112:11749