Východ přehrál podevatenácté Západ

ST. PAUL

Ani hattrick Joe Sakika z Colorada nebyl nic platný hokejistům Západní konference ve čtyřiapadesátém Utkání hvězd NHL. Výběr Východu, za nějž nastoupili i čeští hráči Jaromír Jágr, Robert Lang a Pavel Kubina, zvítězil 6:4, a potvrdil tak svou nadvládu, kterou načal už v sobotních dovednostních soutěžích.

Na první branku čekali diváci v zaplněné hale Excel Energy Center do šesté minuty a hned byli svědky historického okamžiku. Asistenci na branku beka Adriana Aucoina si totiž vedle Jágra připsal i Mark Messier, který tak s celkovým čtrnácti přihrávkami vytvořil nový rekord All Star Game, když při svém patnáctém startu překonal Raye Bourquea.

V první třetině padla už jen jediná branka a po Turcovi byl překonán i Brodeur, na kterého vyzrál Sakic. Do druhé části naskočil do branky Západu Vokoun a hned po 51 sekundách lovil puk ze sítě po Alfredssonově trefě. Jeho spoluhráči však poté otočili stav, když si druhou trefu připsal Sakic a Doan získal 'domácímu' výběru poprvé a naposledy vedení.

Messier zavelel k obratu

Tým koučů Pata Quinna a Kena Hitchocka nastartoval k vítěznému obratu opět zkušený Messier. Ve 34. minutě rychle odpověděl a zaznamenal další posun v historických tabulkách, tentokrát se dostal s dvaceti kanadskými body na třetí místo před Howea.

Do konce druhé třetiny inkasoval Vokoun ještě dvakrát. Nejdříve se po Alfredssonově přihrávce prosadil Roberts a ve 39. minutě zaznamenal Alfredsson svou druhou trefu v utkání. A v závěrečné třetině pojistil triumf Východu Kovalčuk. Sakic sice vzápětí ozdobil své vystoupení hattrickem, ale to nebylo výběru koučů Davea Lewise Marca Crawforda nic platné.

Hráči z Východní konference si tak vylepšili svou kladnou bilanci. Vyhráli totiž nad Západem již podevatenácté, zatímco proher mají na kontě jen osm. Jednou skončil duel remízou.

UTKÁNÍ HVĚZD NHL
Východ - Západ 6:4 (1:1, 4:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. Sakic (Näslund, Bertuzzi), 26. Sakic (Näslund, Bertuzzi), 34. Doan (Lidström, Tkachuk), 48. Sakic (Näslund) - 6. Aucoin (Messier, Jágr), 21. Alfredsson, 34. Messier (Niedermayer, Lang), 35. Roberts (Alfredsson, Sundin), 39. Alfredsson (Sundin, Roberts), 45. Kovalčuk (Souray). Rozhodčí: Angus, Walkom - Driscoll, Nelson. Bez vyloučení. Střely na branku: 32:29. Diváci: 19.434.
Západ: Turco (21. Vokoun, 41. Roloson) - Blake, Lidström, Timonen, Pronger, Norström, Kuba - Bertuzzi, Modano, Guerin - Näslund, Sakic, Tanguay - Doan, Dacjuk, Tkachuk - Iginla, Marleau, Nash. Trenéři: Dave Lewis, Marc Crawford.
Východ: Brodeur (21. Theodore, 41. Luongo) - Niedermayer, Rafalski, Souray, Aucoin, Boynton, Kubina - Kovalčuk, Thornton, St. Louis - Jágr, Lang, Messier - Alfredsson, Sundin, Roberts - Murray, Primeau, Roenick. Trenéři: Pat Quinn, Ken Hitchcock.