Živě

Česká legie v Seattlu? Nováček NHL může mít Voráčka, Paláta, Krejčího i další jejich krajany

18. července 2021 23:53 - Praha

Jen si to představte. Petr Mrázek chytá kotouč, z lapačky ho okamžitě vytřepává Radko Gudasovi, který přihrávkou hledá Jakuba Voráčka. Ryšavý útočník stříleným pasem oslovuje Davida Krejčího, jehož zakončení doráží do branky Ondřej Palát. Že je to fantasmagorie? A proč? I takhle by totiž od příští sezony mohla vypadat sestava nováčka Seattlu Kraken, 32. týmu hokejové NHL.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Třicet týmů NHL (nováček ligy Vegas z roku 2017 byl osvobozen) muselo do sobotního podvečera nahlásit seznam chráněných hráčů, kterých se rozšiřovací draft netýká, takže po nich Seattle nemůže sáhnout. Krakeni si můžou vybrat maximálně jednoho hráče z každého týmu (expanzivní draft proběhne ve středu od 02:00 SELČ).

Všechny kluby si mohly ochránit sedm útočníků, tři obránce a jednoho brankáře, nebo osm hráčů do pole bez ohledu na pozici a jednoho gólmana. Takto si Boston ochránil Davida Pastrňáka s Danielem Vladařem, San Jose Tomáše Hertla, Detroit Jakuba Vránu s Filipem Hronkem, New Jersey Pavla Zachu, NY Rangers Filipa Chytila a Libora Hájka, Dallas Radka Faksu a Chicago Davida Kämpfa.

Seznam Čechů, po kterých může sáhnout Seattle:  
Josef Kořenář brankář Arizona
Marek Langhamer brankář Arizona
Jakub Zbořil obránce Boston
Ondřej Kaše útočník Boston
David Krejčí útočník Boston
Dominik Simon útočník Calgary
Petr Mrázek brankář Carolina
Matěj Stránský útočník Dallas
Radko Gudas obránce Florida
Martin Frk útočník Los Angeles
Michael Frolík útočník Montreal
Jakub Voráček útočník Philadelphia
Radim Šimek obránce San Jose
Jan Rutta obránce Tampa Bay
Dominik Mašín obránce Tampa Bay
Ondřej Palát útočník Tampa Bay
David Rittich brankář Toronto
Vítek Vaněček brankář Washington
Michal Kempný obránce Washington

Ze seznamu nechráněných hráčů pro rozšiřovací draft byli vyjmuti i ti hokejisté, kteří se vzdali klauzule o souhlasu s výměnou a ti v prvním a druhém roce smlouvy, takže na ty Seattle ukázat nemůže. Což se týkalo například Dominika Kubalíka z Chicaga, Martina Nečase z Caroliny nebo detroitského Filipa Zadiny.

Ondřej Palát nemusí zůstat v Tampě Bay..

Gerry Broome, ČTK/AP

Další Čechy už ale může stěhování do Seattlu potkat. A jde o velké ryby, jakými jsou třeba Jakub Voráček z Philadelphie, Ondřej Palát s Janem Ruttou z kádru aktuálních šampionů Tampy Bay, David Krejčí z Bostonu, ale i brankáři Petr Mrázek z Caroliny, David Rittich z Toronta či Vítek Vaněček z ¨Washingtonu.

Krejčí s Mrázkem a Rittichem, stejně jako Ondřej Kaše, Michael Frolík a Dominik Simon jsou narozdíl od ostatních českých hráčů na rozšiřovacím draftu nechráněnými volnými hráči bez smlouvy, a pokud si je Seattle vybere, nemůže si už pak z klubu, v němž působili naposledy, ukázat na jiného borce. Proto se dá očekávat, že ze seznamu hráčů bez smlouvy si Krakeni vyberou mnohem méně hráčů než z těch pod smlouvou.

Hokejový útočník David Krejčí je nechráněným volným hráčem bez smlouvy.

Vlastimil Vacek, Právo

Jak vše dopadne, bude jasné už ve čtvrtek brzy ráno.

Kompletní přehled dostupných a nedostupných hráčů pro Seattle najdete zde.

škv, Sport.cz

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..