Havlát nejlepším Čechem týdne v NHL

Útočník Ottawy Martin Havlát byl vybrán redaktory Sport.cz jako nejlepší český hokejista uplynulého týdne v NHL. České křídlo zaznamenalo ve třech zápasech čtyři body za dvě branky a stejný počet přihrávek a výrazně přispělo k výhrám Senátorů nad Bostonem a Montrealem.

Nejvíce se Havlát blýskl v pátečním utkání proti Bostonu. Ve druhé třetině nejprve zvýšil náskok Ottawy na 2:0 a v prodloužení pak dalším gólem rozhodl o vítězství 3:2. O dva dny později pak proti Montrealu přispěl k vítězství Senátorů přihrávkami na dvě branky domácích.

Stejný počet bodů jako Havlát nasbíral v uplynulém týdnu Václav Prospal z Anaheimu. Narozdíl od něj mu k tomu ale stačil jediný zápas. Proti Phoenixu nejen, že vstřelil vítězný gól zápasu, ale ještě přidal tři asistence. Prsty neměl pouze v poslední brance utkání, o kterou se postaral krajan Petr Sýkora.

K výborným výsledkům hokejistů Buffala v posledních zápasech výraznou měrou přispěl i český útočník Aleš Kotalík. Ten zazářil především v sobotním utkání proti Los Angeles, které Buffalo deklasovalo 8:3. Kotalík jeden gól dal a na dvě branky ještě přihrál. Střelecká potence mu pak vydržela i o den později, kdy se trefil do sítě Toronta.