Jágrovy góly nepomáhají, Rangers znovu prohráli

NEW YORK

Konec nepovedené sezóny NHL 'zdobí' hokejisté New Yorku Rangers dalšími porážkami. Ve čtvrtek prohráli již poosmé v řadě, doma nestačili na Predátory z Nashvillu. Nepomohla ani třicátá trefa Jaromíra Jágra v sezóně, branka Karla Rachůnka, ani dvě asistence Roberta Holíka. K výhře 4:2 přispěli Predators Marek Židlický a Martin Erat, každý jedním gólem.

Jágr si na život v New Yorku nemůže stěžovat, prostředí mu evidentně svědčí. Ve 28 utkáních v dresu slavného klubu si připsal sedmadvacet bodů za 14 branek a třináct asistencí. Jenže závěr ročníku zasvětili Jezdci vylepšování pozice pro letošní draft, a tak produktivita českého křídelníka nenachází úrodnou půdu. Série porážek šance Rangers při výběru největších talentů výrazně zvyšuje.

Rangers se museli obejít bez marodícího centra Erica Lindrose. Ten se poté, co vyléčil osmý otřes mozku, podrobil operaci ramene. Rekonvalescenci jednatřicetiletého hráče odhadují lékaři na tři měsíce.

Bruins opět neskórovali

V minulém utkání si Ďáblové z New Jersey definitivně pojistili play-off a proti Tampě, která získala místenku ve vyřazovacích bojích ještě mnohem dříve, mohli hrát bez stresu. Na Floridě však smolně podlehli 1:2, když se při vítězném gólu domácích odrazil puk za záda brankáře Martina Brodeura od brusle jeho spoluhráče Viktora Kozlova.

V dalších zápasech přehrálo Toronto Boston především zásluhou Eda Belfoura, jehož osmá nula v sezóně znamenala vítězství Maple Leafs v poměru 3:0. Bruins nedali letos gól již v desátém utkání, z toho osmkrát doma. Takhle zlou bilanci v klubu nepamatují, v sezóně 1951/52 doma neskórovali 'jen' šestkrát.

Vašíček pomáhal z bryndy

Další nulu, svou pátou v ročníku, vychytal ottawský Patrick Lalime, jehož Senátoři v Montrealu porazili tamní Canadiens 4:0. Na výhře se vedle brankáře výrazně podílel také kapitán hostů Daniel Alfredsson, autor dvou branek a asistence.

Carolina si odvezla z Floridy dva body za vítězství 3:2, přestože prohrávala již o dva góly. Manko pomáhal smazat český útočník Josef Vašíček. Panterům nepomohlo ani 42 zákroků gólmana Roberta Luonga. Ten alespoň vylepšil rekord NHL v počtu zákroků v sezóně. Na kontě jich má již 2219, což je o pět více než měl před sedmi lety Felix Potvin v Torontu.

Bod pro Čajánka

Bod za gólovou přihrávku získal Petr Čajánek, jehož St. Louis v důležitém zápase porazilo Anaheim 3:2. Domácí, kteří v utkání využili dvě přesilovky ze tří hraných, vystřídali v tabulce Západní konference Edmonton na posledním postupovém místě. Při stejném počtu bodů mají větší počet vítězství. Ve hře o osmou příčku jsou ještě čtyři týmy, žádný už nebude hrát více než šest utkání.

St. Louis by v případě postupu hrálo play off už počtyřiadvacáté v řadě, což by byla nejdelší šňůra v současném zámořském profesionálním sportu. "Samozřejmě, že na to myslíme," řekl autor gólu a asistence ve čtvrtečním duelu Pavol Demitra. "Hrajeme přece pro lidi. Naši fanoušci jsou skvělí a všichni očekávají, že se nám to podaří," dodal. Porážka naopak definitivně ukončila postupové naděje loňského finalisty Stanleyova poháru Anaheimu.

Jedním z uchazečů o postup zůstává jedenáctá Minnesota, která i díky dvěma asistencím Filipa Kuby zvítězila v Chicagu vysoko 8:2. K jistým účastníkům vyřazovacích bojů přibyl Dallas.

Boston - Toronto 0:3
Třetiny: 0:0, 0:2, 0:1. Branky: 21. Nieuwendyk, 29. Francis, 59. Antropov. Zásahy brankářů: Raycroft 34/32 - Belfour 33/33.
Philadelphia - New York Islanders 2:4
Třetiny: 2:2, 0:1, 0:1. Branky: 5. LeClair, 10. Handzuš - 9. a 13. Aucoin, 27. Parrish, 47. Niinimaa. Zásahy brankářů: Esche 15/11 - Snow 6/4 (od 21. Dubielewicz 14/14)
Carolina - Florida 3:2
Třetiny: 0:1, 1:1, 2:0. Branky: 31. Adams (Vrbata), 42. Brind'Amour, 49. Vašíček - 4. Horton (Trnka), 26. Hagman. Zásahy brankářů: Irbe 21/19 - Luongo 45/42.
Tampa Bay - New Jersey 2:1
Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1. Branky: 29. Kubina, 56. Richards - 51. Eliáš. Zásahy brankářů: Chabibulin 19/18 - Brodeur 17/15.
Montreal - Ottawa 0:4
Třetiny: 0:2, 0:1, 0:1. Branky: 15. a 39. Alfredsson, 9. Smolinski, 46. Spezza. Zásahy brankářů: Theodore 31/27 - Lalime 29/29.
New York Rangers - Nashville 2:4
Třetiny: 1:2, 1:0, 0:2. Branky: 17. Rachůnek (Holík), 30. Jágr (Holík) - 14. Židlický, 19. Eaton, 45. Johansson, 59. Erat. Zásahy brankářů: Dunham 32/28 - Vokoun 28/26.
St. Louis - Anaheim 3:2
Třetiny: 0:1, 2:1, 1:0. Branky: 21. Demitra (Čajánek), 31. Tkachuk, 49. Mayers - 12. Krog, 27. R. Niedermayer. Zásahy brankářů: Osgood 22/20 - Giguere 23/20.
Colorado - Detroit 1:3
Třetiny: 0:1, 0:0, 1:2. Branky: 60. Konowalchuk - 10. Holmström, 38. Dacjuk, 39. Zetterberg. Zásahy brankářů: Aebischer 22/20 - Legace 35/34.
Chicago - Minnesota 2:8
Třetiny: 1:4, 1:2, 0:2. Branky: 14. Bell, 31. McLean - 24. a 44. Daigle, 8. Zjuzin, 8. Walz, 10. M. Johnson (Kuba), 16. Laaksonen, 39. Wallin (Kuba), 52. Gáborík. Zásahy brankářů: Munro 25/17 - Fernandez 35/33.
San Jose - Calgary 3:2
Třetiny: 0:0, 2:0, 1:2. Branky: 37. Ekman, 38. Ricci, 60. Damphousse - 54. Gelinas, 56. Saprykin. Zásahy brankářů: Nabokov 30/28 - Kiprusoff 27/24.
10. Los Angeles762816725196:19979
11. Minnesota772620328171:17175
12. Anaheim782810832179:20574
13. Phoenix772118632183:23066
14. Chicago762011639178:23757
15. Columbus75228442163:22156
Pozn.: Údaje v jednotlivých sloupcích označují počet odehraných zápasů, výher, nerozhodných zápasů, proher v prodloužení (tým získává jeden bod), porážek v normální hrací době, skóre a počet bodů. Kluby na prvních místech v divizích zatím nejsou v tabulkách upřednostňovány. Týmy s označením "x" mají jistou účast v play off, "y" znamená jisté vítězství v divizi.