Nejlepším Čechem týdne v NHL Eliáš

Patrik Eliáš si v uplynulém týdnu ve čtyřech zápasech přilepšil o devět bodů v kanadském bodování a po zásluze byl vyhlášen Nejlepším hráčem NHL týdne. Logicky mu proto patří i pozice nejlepšího českého hokejisty týdne v NHL, tak jak je pravidelně vyhlašuje redakce Sport.cz. Dalšími nejúspěšnějšími krajany byli tentokrát Patrik Štefan a Petr Nedvěd.

Patrik Eliáš

Eliáš byl minulý týden největším tahounem New Jersey  v cestě týmu za co nejlepším umístěním ve Východní konferenci. Český útočník bodoval v každém ze čtyř zápasů, přičemž pouze v jednom případě nedovedl tým k vítězství. V pátek prohráli Ďáblové v Tampě 1:2.

O dva dny dříve ale hráli Devils na Floridě s Pantery a Eliáš dirigoval tým k vítězství. Nejprve přihrál na úvodní gól Giontovi a v prodloužení pak z jeho přihrávky daroval hostům vítězství Scott Niedermayer.

Cestu po jihu Spojených států ukončili hokejisté New Jersey v sobotu v Atlantě (5:0)  a Eliáš byl znovu u první branky svého týmu, když už v páté minutě skóroval z přesilovky.  Poté byl ještě u obou branek Scotta Gomeze a byl vyhlášen nejlepším hráčem zápasu.

Stejné pocty se Eliášovi dostalo i po pondělním utkání s New York Islanders, které Ďáblové vyhráli 3:2. Stejně jako v Atlantě si 27letý útočník připsal branku a  dvě asistence. Celkem má k dnešnímu dni na kontě už 76 bodů za 37 branek a 39 přihrávek. V kanadském bodování NHL nyní uzavírá první desítku, mezi střelci je čtvrtý.

Nejlepší výkony českých hokejistů:
(týden od 23. do 29. března včetně)
1. Patrik Eliáš (New Jersey)49 (3+6)
- ve středu dvě asistence včetně přihrávky na vítězný gól v prodloužení proti Floridě (4:3P), v sobotu vítězný gól a dvě přihrávky v Atlantě (5:0), v pondělí gól a dvě asistence včetně přihrávky na vítězný gól proti Islanders (3:2)
2. Patrik Štefan (Atlanta)34 (2+2)
- ve čtvrtek gól a dvě asistence včetně přihrávky na vítězný gól proti Washingtonu (3:2), v neděli vítězný gól proti Floridě (3:0)
3. Petr Nedvěd (Edmonton)44 (2+2)
- v pondělí gól a dvě asistence včetně přihrávky na vítězný gól proti Phoenixu (4:2)