Lang odstartoval výhru Detroitu

DETROIT

V sobotním utkání prvního kola play-off NHL se dařilo českým hokejistů. Robert Lang z Detroitu úvodní brankou zápasu odstartoval výhru nad Nashvillem. Bod za gól si připsal i Hrdina v dresu Ďáblů z New Jersey. Jeho střela a Eliášova asistence však k výhře nestačila.

Diváci se v detroitské Joe Louis Aréně první branky dočkali až v úvodu druhé třetiny. Ve 26. minutě se o ní postaral český hokejista Robert Lang, který si tak připsal druhou trefu v letošním play-off. Ve 33. minutě však Nashville po spolupráci Orszagha a Martina Erata skóre srovnal. Rozhodující gól do sítě Tomáše Vokouna vstřelil v 58. minutě při přesilové hře Schneider. Detroit tak v sérii vede 2:0 a v neděli míří k dalšímu střetnutí do Nashvillu.

Sobotní utkání nicméně rozhodla nešťastná teč Vokouna, který si puk odražený od zadního mantinelu srazil do vlastní branky. "Trefilo mě to. Jenom jsem se toho málo dotkl a viděl jsem puk, jak jde do sítě. Pak už jsem s tím nemohl nic dělat," popsal český gólman branku Schneidera.

Americký obránce skóroval v play off po jedenácti letech, ale vůbec gól neviděl. "Myslel jsem si, že puk byl pod gólmanem. Otočil jsem se, protože jsem myslel, že bude přerušená hra. Nemohl jsem tomu vůbec uvěřit, že to tam spadlo," přiznal Schneider.

Ostrované z New Yorku přehráli 3:0 Tampu Bay a srovnali stav série na 1:1. U gólů asistovali i Martínek a Hamrlík.

Výsledky sobotních zápasů
Západní konference:
Detroit vs. Nashville 2:1
Třetiny: 0:0, 1:1, 1:0, Branky: 26. Lang, 58. Schneider - 33. Országh (Erat). Střely: 28:28, Vyloučení: 6:6 Diváci: 20 066. Stav série 2:0
San Jose vs. St. Louis 3:1
Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1, Branky: 18., 24. a 41. Marleau - 58. Weight. Střely: 26:24, Vyloučení: 10:16 Diváci: 17 496. Stav série 2:0.
Východní konference:
Philadelphia vs. New Jersey 3:2
Třetiny: 1:0, 1:1, 1:1, Branky: 15. Recchi, 28. Žamnov, 51. Timander - 25. Hrdina, 55. Gionta (Eliáš). Střely: 18:26, Vyloučení: 4:4, Diváci: 19 779. Stav série: 2:0
Toronto vs. Ottawa 2:0
Třetiny: 1:0, 1:0, 0:0, Branky: 11. a 27. Roberts. Střely: 26:31, Vyloučení: 11:13 Diváci: 19 529. Stav série 1:1
Tampa Bay vs. New York Islanders 0:3
Třetiny: 0:1, 0:0, 0:2), Branky: 44. a 60. J. Blake (na první Martínek), 12. Niinimaa (Harmlík). Střely: 22:25, Vyloučení: 4:7. Diváci: 19 982. Stav série 1:1.