Rubriky:

NHL

Chabibulin přivezl Stanley Cup do Minsku

18. července 2004 09:06 - MINSK

Ruský gólman Tampy Bay Nikolaj Chabibulin v sobotu oslavoval s 89 centimetrů vysokou trofejí vítězství ve Stanley Cupu. Slavný pohár však nepřivezl ukázat do žádného ruského města, ale do běloruské metropole Minsku.

 

ČTK

Několik tisíc fanoušků, kteří se shromáždili před místním Palácem sportu, Chabibulin potěšil díky tomu, že jeho manželka Viktoria pochází z Minsku. Brankáři nejlepšího týmu letošní NHL se navíc nelíbí poměry v současném ruském hokeji, kvůli nimž odmítl reprezentovat svou vlast na nadcházejícím Světovém poháru.

"Ruská hokejová federace je ve strašném stavu. Trénink v Rusku je špatný a ruské přípravy na Světový pohár jsou naprosto chaotické," prohlásil brankář v květnovém rozhovoru pro deník Sport Express.

Podle zámořské tradice mají všichni členové vítězného týmu právo s pohárem strávit dva dny. Po Chabibulinovi trofej převezme útočník Ruslan Fedotěnko, který s ní odletí na Ukrajinu. Pak Stanley Cup navštíví Českou republiku, kde ho budu opatrovat obránci Stanislav Neckář a Pavel Kubina.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..