Rubriky:

NHL

Tortorella zaplatí za slovní výpad proti Penguins 20 000 dolarů

7. dubna 2012 10:27 - New York

Trenér New York Rangers John Tortorella dostal od vedení NHL pokutu 20 000 dolarů (377 000 korun) za výroky na adresu hokejistů Pittsburghu. Kouče nejlepšího mužstva Východní konference rozlítil ve čtvrtečním utkání na ledě Penguins zákeřný zákrok domácího Brookse Orpika na koleno útočníka Dereka Stepana a soupeře označil arogantní a ubrečený tým.

 

Michal Doležal, ČTK

"Zajímalo by mě, co by dělali, kdybychom takhle poslali hráče na jejich dvě hvězdy. Patří mezi nejarogantnější týmy v lize," zlobil se Tortorella, jehož svěřenci bojují o Prezidentovu trofej pro vítěze základní části. "Brečí po každém incidentu. Je to přeci směšné, hlavně ty jejich dvě ubrečené hvězdy (Malkin a Crosby). Pak sami pošlou hráče na led s takovým úmyslem," kritizoval Penguins temperamentní kouč.

Orpik za faul dostal trest pět minut a do konce utkání. Stepan opustil led s bolestivou grimasou a do utkání již nezasáhl.

Na začátku týdne byl potrestán za slovní konflikt s Penguins kouč Philadelphie Peter Laviolette, jenž musel zaplatit 10 000 dolarů za ostrou výměnu názorů se střídačkou soupeře, která málem přerostla v potyčku. Na mantinelu se pohádal s pittsburským asistentem Tonym Granatem, který dostal pokutu 2500 dolarů.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..