Rubriky:

NHL

Crosbyho štvou bezvýsledná jednání, ale hrát v Evropě se nechystá

6. října 2012 12:18 - Vail

Vedení NHL zrušilo v pondělí - po další nedohodě mezi hráči a majiteli klubů - první dva týdny soutěže a vypadá to, že výluka bude pokračovat i po tomto termínu. Hvězdný kapitán Pittsburghu Sidney Crosby je sice naštvaný, ale vyrazit hrát do Evropy se nechystá. Prozatím trénuje v coloradském Vailu.

 

David Duprey, ČTK/AP

"Moc optimisticky to jednání stejně nevypadalo, takže se to dalo čekat. Jako hráč se snažím být připraven, kdyby se to třeba další týden změnilo," řekl Crosby.

V pátek se v Torontu sešli na další schůzce komisionář NHL Gary Bettman a jeho zástupce Bill Daly s šéfem hráčských odborů Donaldem Fehrem. O obsahu rozhovorů však nic nezveřejnili.

Stane se nejlépe placeným hráčem

"Jediné, co můžeme dělat, je sedět, čekat a doufat, že někoho něco skvělého napadne, nebo že začnou s opravdu přínosným dialogem," uvedl Crosby. "Myslím, že jsme jim v New Yorku předložili velmi dobrý návrh, z kterého by měli prospěch všichni. Ale teď se dozvídám, že liga chce další návrhy. Fakt se to vleče," konstatoval kanadský útočník, jenž v červenci podepsal s Penguins novou dvanáctiletou smlouvu na 104,4 miliónu dolarů. Kontrakt vstoupí v platnost od sezóny 2013/14 a udělá ze čtyřiadvacetiletého centra nejlépe placeného hráče NHL.

V uplynulé sezóně odehrál Crosby kvůli následkům otřesu mozku z předchozího ročníku jen 22 zápasů. I kvůli svým vleklým zdravotním problémům s hlavou se nezabývá možností hrát v Evropě, protože by pro něj bylo obtížné vyřešit pojistku.

Přestože řada hráčů NHL už čekání na konec výluky nevydržela a vydala se do Evropy, Crosby naléhavou potřebu hrát ještě necítí. "Možná proto, že jsem toho tolik neodehrál, mi pomáhá v téhle situaci být trpělivý. Takže to možná bylo k něčemu dobré," řekl s úsměvem. O žádném angažmá v Evropě prý s agentem Patem Brissonem nemluvil.

ras, ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..