Rubriky:

NHL

NHL a NHLPA obnovily jednání, jež by mohlo zachránit sezónu

31. prosince 2012 13:54 - New York

Zástupci NHL a hráčské unie NHLPA obnovili vyjednávání, které by mohlo zachránit alespoň zkrácenou sezónu zámořské soutěže. Poté, co vedení NHL v pátek předneslo svůj nový návrh, by v pondělí obě strany měly usednout k jednacímu stolu a oficiálně zahájit další kolo debat.

 

David Duprey, ČTK/AP

Po představení návrhu NHL následovaly dva dny vyměňování informací. Nejprve v sobotu telefonicky a poté v neděli dopoledne v sídle NHL, kde zástupci obou stran jednali zhruba dvě a půl hodiny.

Návrh ligy, první od jakékoli strany od 6. prosince, by podle tisku mohl zachránit základní část sezóny NHL. Ta musí začít nejpozději 19. ledna, aby se stihlo odehrát požadovaných 48 zápasů. Původní program ročníku byl kvůli absenci kolektivní smlouvy zrušen až do 14. ledna, čímž základní část přišla o více než polovinu utkání.

Smlouvy hokejistů by platily maximálně na šest let

Změny v novém návrhu NHL se týkaly délky hráčských kontraktů, výkyvů v platech a odstupování od smluv.

NHL nabízí, aby smlouvy hokejistů platily maximálně na šest let (na sedm let, pokud by se hráč upsal svému klubu). NHLPA požadovala až osmileté kontrakty, liga původně souhlasila jen s pětiletými.

NHL chce snížit podíl hráčů na příjmech ligy z 57 na 50 procent a na dorovnání platů hokejistů, kteří na to doplatí, nabízí nadále částku 300 miliónů dolarů. Navíc by měly kluby možnost vykoupit jednu smlouvu s tím, že by se suma nepočítala do platového stropu. Ten by měl pro ročník 2013/14 činit 60 miliónů dolarů.

Zástupci soutěže ustoupili také v požadavku, aby výkyvy v platech hokejistů nepřekročily pět procent. V novém návrhu souhlasí s deseti procenty (hráčská unie však požadovala 25 procent). NHL chce zabránit tomu, aby hráči obdrželi v první letech smlouvy vysoké částky, které v dalších sezónách výrazně klesnou. Kluby tím podle ligových zástupců obcházely nastavená finanční pravidla.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..