Columbus - Edmonton 1:3Hemský pomohl brankou k vítězství Edmontonu

Detroit

Útočník Edmontonu Aleš Hemský se podílel jednou brankou na vítězství Oilers na ledě Columbusu 3:1. Bod za asistenci si připsali další tři čeští hráči. Michal Rozsíval připsěl k výhře Chicaga na ledě Nashvillu 3:0, David Krejčí bodoval v zápase svého Bostonu nad Buffalem (3:1) a Marek Židlický se podílel na výhře New Jersey nad Pittsbughem 3:1.

Český útočník Aleš Hemský (vlevo) přispěl k výhře Edmontonu na ledě Columbusu 3:1.

Hemský ve 14. minutě otevřel skóre zápasu, když jeho spoluhráč Taylor Hall vystihl rozehrávku soupeře v obranném pásmu a pardubických odchovanec dorážkou překonal rozhozeného brankáře Bobrovského. Domácím se v polovině třetí třetiny podařilo vyrovnat, v 57. minutě však rozhodl o výhře Edmontonu ve vlastním oslabení Magnus Pääjärvi.

Oilers tak vyhráli zápas navzdory tomu, že Blue Jackets jasně dominovali v počtu střel na branku 40:14! Hlavní hvězdou večera byl hostující brankář Devan Dubnyk, který si připsal 39 zákroků, což je jeho osobní maximum v letošní sezóně.

Eliáš si vylepšil bilanci

Obránce Marek Židlický a útočník Patrik Eliáš se jednou asistencí podíleli na vítězství New Jersey v Pittsburghu 3:1. Eliáš tak vylepšil svou bilanci na 14 bodů ve 12 zápasech (3 góly, 8 přihrávek) a zůstává nejproduktivnějším českým hráčem v lize.

Devils porazili Tučňáky stejným výsledkem druhý den po sobě, dvěma góly se o to zasloužil David Clarkson, jenž potvrzuje pověst kanonýra z minulé sezóny a s devíti zásahy se dělí o druhé místo v tabulce střelců. Marně krotil jeho střelecký apetit Tomáš Vokoun, jenž si v brance Penguins připsal 20 zákroků.

Detroit porazil Los Angeles

Hokejisté Detroitu Red Wings díky Ericssonově brance pět sekund před koncem porazili 3:2 Los Angeles Kings. Brankář Petr Mrázek tentokrát v dresu obhájců Stanley Cupu nechytal, vítězství svých spoluhráčů sledoval ze střídačky.

Koncovka zápasu nabídla nevídané drama. Králové se 53 sekund před koncem radovali z vyrovnání na 2:2 a těšili se na prodloužení, ale obránce Jonathan Ericsson pět sekund před závěrečnou sirénou ještě strhl vítězství na stranu domácích.

Výsledky NHL:
Detroit - Los Angeles 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 6. Dacjuk, 18. Brunner, 60. Ericsson - 20. Kopitar, 60. Martinez. Střely na branku: 31:47. Diváci: 20.066.
Columbus - Edmonton 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Branky: 50. Umberger - 14. Hemský, 57. Pääjärvi (Šmíd), 60. Gagner. Střely na branku: 40:14. Diváci: 14.364.
Nashville - Chicago 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Branky: 27. Krüger, 28. Toews, 45. P. Kane (Rozsíval). Střely na branku: 17:27. Diváci: 17.113.
New York Rangers - Tampa Bay 5:1 (2:0, 1:1, 2:0)
Branky: 1. a 30. Hagelin, 16. Callahan, 53. Asham, 60. Nash - 35. Lecavalier. Střely na branku: 32:20. Diváci: 17.200.
Pittsburgh - New Jersey 1:3 (0:1, 0:2, 1:0)
Branky: 41. Neal - 14. a 34. Clarkson (na druhou Eliáš a Židlický), 32. Kovalčuk. Tomáš Vokoun odchytal za Pittsburgh celý zápas, z 23 střel inkasoval 3 góly a úspěšnost zásahů měl 87 procent. Střely na branku: 24:23. Diváci: 18.658.
Buffalo - Boston 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Branky: 39. Ennis - 28. Marchand, 48. Bergeron, 60. Lucic (Krejčí). Střely na branku: 26:39. Diváci: 18.869.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39