NY Islanders - Carolina 4:6Dva góly, dvě přihrávky. Tlustý hvězdou zápasu proti Islanders! Hattrick mu sebral spoluhráč

Svůj nejlepší zápas v NHL sehrál Jiří Tlustý, hokejový útočník ve službách Caroliny. Dvěma góly a dvěma přihrávkami v závěrečné třetině pomohl k obratu Hurikánů na ledě New Yorku Islanders a byl po zásluze vyhlášen první hvězdou zápasu. Trefou v přesilovce přispěl k výhře Columbusu 6:2 nad San Jose také Václav Prospal, naopak ani třetí branka Jiřího Hudlera v sezóně nepomohla Calgary v souboji s Minnesotou k více než jednomu bodu.

Jiří Tlustý (uprostřed) jásá po gólu v utkání proti New York Islanders.

Tlustý nastartoval půl minuty po zahájení třetí třetiny střelou zblízka vzepětí Hurricanes, kteří do té doby prohrávali s Ostrovany 2:3. Následně se čtyřiadvacetiletý forvard, kterého měli možnost vidět během výluky v NHL i diváci v tuzemské extralize v dresu Kladna, asistencí podílel na gólech Sjomina a Erika Staala a skvělé představení uzavřel trefou do prázdné branky poté, co Islanders za stavu 4:5 odvolali z ledu gólmana Ricka DiPietra.

Hattrick mu vzala brusle spoluhráče

Dokonce hattrick si mohl připsat Tlustý, neboť byl původně označen i za autora pátého gólu Hurricanes poté, co tečoval střelu Jaye Harrisona od modré čáry. Sám však přiznal, že si není jist, zda byl posledním, kdo se dotkl puku. Zpomalené záběry pak potvrdily, že kotouč ještě skutečně před DiPietrem lehce lízl bruslí kapitán mužstva Staal, jemuž byla trefa také nakonec oficiálně přiznána.

"Že jsem přišel o hattrick, to mě nemrzí. Daleko důležitější je, že jsme získali dva body," řekl po utkání Tlustý, jenž si připsal druhý a třetí přesný zásah v sezóně. "Za ty dva góly jsem šťastný, za dnešní výkon by si je zasloužilo víc našich hráčů, ale je úplně jedno, kdo je dal. Hlavní je vítězství," dodal.

Jeho tým nesrazily ani čtyři inkasované góly v oslabení. "Myslím, že po dnešku budeme mít velmi dlouhý rozbor u videa," podotkl s úsměvem Tlustý. "Na hře v oslabení se snažíme zapracovat. V posledních třech utkáních to vypadalo nadějně, ale dneska to nebyl z tohoto pohledu dobrý zápas. Ještěže jsme dali góly při hře pět na pět," konstatoval český útočník.

Hurricanes vyzráli na Islanders více než po roce, v minulé sezóně totiž prohráli všechny čtyři vzájemné duely. Zároveň si připsali třetí vítězství v rámci šestizápasové série na hřištích soupeřů, kterou zakončí v úterý na ledě New Jersey.

Hudlerův střelecký zápis na výhru nestačil

Po české spolupráci Roman Červenka - Jiří Hudler padl jediný gól Calgary, druhý jmenovaný po rychlém brejku střelou mezi betony brankáře Niklase Bäckströma poslal utkání proti Minnesotě do prodloužení.

V samostatných nájezdech pak Hudler, jenž byl vyhlášen třetí hvězdou zápasu, vyzrál na švédského brankáře i podruhé, ale žádný z jeho spoluhráčů jej nenapodobil. Rozstřely letos zatím Flames vůbec nejdou, prohráli v nich všechny tři duely. Nájezdy rozhodl Fin Mikko Koivu a oslavil tak svůj jubilejní 500. zápas v NHL.

Columbus v zápase se Žraloky poprvé udeřil už v úvodní minutě, v druhé třetině Blue Jackets zvýšili na 3:0 dvěma brankami v rozmezí 71 sekund. V třetím dějství pak Prospal a Mark Letestu přidali další dva slepené góly, které dělilo dokonce jen osm vteřin.

"Hráli jsme naplno celých šedesát minut a výsledek vidíte sami," radoval se po nejlepším utkání sezony útočník Brandon Dubinsky. "Když dnešní výkon zopakujeme, můžeme mít takových vítězství daleko víc."

Naopak Žraloci prohráli pátý zápas v řadě poté, co sezónu zahájili sérií sedmi výher. "Je to jednoduché, vyhrává ten tým, který maká víc. Soupeř nás dnes přehrál ve všech směrech, v nasazení, ve střelbě, v bránění, je toho daleko daleko víc," neskrýval rozčarování trenér Todd McLellan.

Toronto se rozjíždí

Čtvrté vítězství za sebou vybojovali hokejisté Toronta, kteří porazili 5:2 Philadelphii. Maple Leafs rozhodli o vítězství na začátku druhé třetiny, kdy během čtyř minut vstřelili tři góly. Naopak pátou porážku po sobě, z toho čtvrtou na domácím ledě, utrpěli St. Louis Blues, kteří podlehli Los Angeles 1:4.

Zápas hokejové NHL mezi Bostonem Bruins a Tampou Bay Lightning, který musel být v sobotu kvůli silné sněhové bouři odložen, se odehraje 25. dubna. Přeložený dubnový zápas bude pro oba týmy předposledním utkáním základní části zkrácené sezóny NHL.

Výsledky zámořské NHL:
Toronto - Philadelphia 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Branky: 15. Phaneuf, 23. Orr, 24. Frattin, 27. MacArthur, 42. Van Riemsdyk - 1. Simmonds, 60. McGinn. Střely na branku: 24:46. Diváci: 19.253.
NY Islanders - Carolina 4:6 (1:1, 2:1, 1:4)
Branky: 28. a 52. Moulson, 3. Nielsen, 26. Tavares - 41. a 60. Tlustý, 14. Wallace, 26. Skinner, 46. Sjomin (Tlustý), 50. E. Staal (Tlustý). Střely na branku: 28:31. Diváci: 9.622.
Calgary - Minnesota 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky: 42. Hudler (Červenka) - 39. Brodziak, rozh. nájezd M. Koivu. Střely na branku: 24:24. Diváci: 19.289.
St. Louis - Los Angeles 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Branky: 40. Steen - 9. a 24. Jeff Carter, 34. Drewiske, 44. Stoll. Střely na branku: 22:23. Diváci: 14.498.
Colorado - Phoenix 2:3 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 23. Olver (Hejduk), 26. Duchene - 10. a 65. Doan, 52. Ekman-Larsson. Střely na branku: 43:30. Diváci: 14.063.
Columbus - San Jose 6:2 (1:0, 2:1, 3:1)
Branky: 1. Dubinsky, 34. Wisniewski, 35. Goloubef, 41. Nikitin, 46. Prospal, 46. Letestu - 35. Marleau, 59. Pavelski. Střely na branku: 36:27. Diváci: 10.837.

1 Vancouver 48 127 : 121 59
2 Minnesota 48 122 : 127 55
3 Edmonton 48 125 : 134 45
4 Calgary 48 128 : 160 42
5 Colorado 48 116 : 152 39