Rubriky:

NHL

Jágr: Pane Pelto, za úspěch na fotbalovém ME může trenér Vrba. Pošlete mu kapříky

21. února 2013 13:03 - Dallas/Praha

Další vtipný vzkaz vyslala hokejová legenda Jaromír Jágr přes svůj facebookový účet ke svým fanouškům. Tentokrát se téma točilo kolem fotbalu, protože ho navštívili někdejší fotbaloví reprezentanti Vladimír Šmicer a Ivan Hašek. Hokejista Dallasu je uhranutý úspěchy plzeňské Viktorie, jejíž hráči podle něj zařídili i postup do čtvrtfinále loňského evropského šampionátu.

 

reprofoto stars.nhl.com

Jágr ve svém vzkazu upozorňoval na to, že se Šmicrovi za doby jeho aktivní kariéry přezdívalo „Štístko". Kam totiž vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem přišel kopat, tam se týmu dařilo. Toto Šmicrovo požehnání však na hokej zřejmě neplatí. „První zápas proti Vancouveru sledovali (společně s Haškem) do půlky v televizi, to jsme prohrávali 1:3, pak ji vypli a šli si lehnout, že jsou unavení. A až ráno se s překvapením dozvěděli, že jsme zápas otočili a vyhráli 4:3. Druhý už viděli naživo a ten jsme projeli," připomněl Jágr porážku 3:4 od Calgary. „V Dallasu se mu začíná přezdívat 'Smůla'," vtipkoval kladenský odchovanec.

Všichni tři slavní čeští sportovci šli společně na večeři, která se protáhla na pět hodin. Probírali samozřejmě i sport. Hašek se Šmicrem se Jágrovi svěřili, že začali aktivně hrát hokej a téma se stočilo i na fotbal. „Říkali, že máme nadějné mladé kluky s výbornou perspektivou do budoucna. To je dobře, aspoň bude na co koukat," vyprávěl fotbalový fanoušek Jágr.

Největší radost slavné osmašedesátce dělají hráči Plzně, kteří v loňském roce účinkovali v Lize mistrů a v současné sezóně rázně vykročili k postupu do osmifinále Evropské ligy přes Neapol. Na půdě druhého týmu Serie A zvítězili v úvodním duelu 3:0. „A Plzeň - klobouk dolů. Všichni hráči - Horváth, Darida - a hlavně trenér Vrba jsou neskuteční," uvedl Jágr.

Hráči Plzně také tvořili páteř reprezentačního týmu, který v roce 2012 postoupil do čtvrtfinále evropského šampionátu. „Doufám, že panu Vrbovi pan Pelta poslal prémie za mistrovství Evropy. To on tam udělal úspěch, i když tam vůbec nebyl. Ale hrála tam polovička jeho svěřenců," ukázal Jágr přehled. „Pane Pelto, trenér Vrba čeká na kapříky," dodal v žertu jednačtyřicetiletý útočník.

oc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..