Dallas - St. Louis 4:1Jágr gólem pomohl zdolat St. Louis, Chicago protáhlo rekordní bodovou sérii

New York

Jednou trefou přispěl útočník Jaromír Jágr k vítězství Dallasu 4:1 na domácím ledě v American Airlines Areně nad St. Louis. Gól si v nedělních utkáních NHL připsal také další zkušený český forvard Václav Prospal, jehož Columbus přehrál Colorado 2:1 v prodloužení. Hokejisté Chicaga vyhráli v Detroitu 2:1 po nájezdech a rekordní vstup do sezóny protáhli už na 22 zápasů s bodovým ziskem. Gól při výhře Montrealu nad Bostonem 4:3 vstřelil také Tomáš Plekanec.

Jaromír Jágr přijímá gratulace od spoluhráče Whitneyho.

Jágr pečetil výhru Stars střelou mezi kruhy v přesilovce minutu před koncem normální hrací doby svou sedmou trefou v sezóně. Jednačtyřicetiletý dvojnásobný vítěz Stanley Cupu už celkově už v základní části slavné zámořské ligy nasbíral 672 gólů a znovu zvýšil svůj náskok před svým pronásledovatelem Finem Teemu Selännem v souboji o nejlepšího evropského střelce v historii NHL na tři branky.

"Přesně o tom jsme mluvili před zápasem. Nemůžou nám dát gól v přesilovce, když ji nebudou mít," reagoval Roy, který byl s jedním gólem a dvěma asistencemi nejlepším hráčem zápasu. "Hráli jsme jednoduše. Stříleli jsme na branku a nefaulovali. Měli jsme jen jednoho vyloučeného, takže jsme dnes byli jako skautíci," pochvaloval si herní přístup svých svěřenců i trenér Glen Gulutzan.

Gólů nemám nikdy dost, řekl Prospal

O tři roky mladší Prospal pomohl Columbusu v závěrečné třetině vymazat svým osmým zásahem v sezóně jednogólový náskok Avalanche a nakonec byl vyhlášen druhou hvězdou zápasu.

"Nebudu hrát navždy, takže tohle se snažím si užívat," odpověděl Prospal zámořským novinářům na dotaz, zda jsou tyto góly na sklonku jeho kariéry sladší. "Nikdy toho (gólů) nemáte dost," dodal. V prodloužení rozhodl o druhém bodu pro domácí Arťom Anisimov.

Po bezbrankových dvou třetinách se Detroit ujal vedení ve 43. minutě gólem slovenského útočníka Tomáše Tatara. Těsný náskok domácí dlouho drželi, ale dvě minuty a dvě vteřiny před koncem vyrovnal při přesilovce Patrick Kane, který pak rozhodl i v nájezdech.

Spolu s minulou sezónou Chicago získalo minimálně bod už v 28 zápasech za sebou a vyrovnalo druhou nejdelší sérii v historii soutěže, o kterou se v sezóně 1977/1978 postaral Montreal. Rekord patří Philadelphii, Flyers v sezóně 1979/1980 bodovali v 35 utkáních za sebou.

Plekanec pomohl gólem, Hudler přihrávkami

Plekanec otevřel na ledě Bostonu skóre zápasu v desáté minutě, když se prosadil střelou mezi betony brankáře Raska. Domácím Medvědům se podařilo zápas otočit ve druhé třetině, vítězství v základní hrací době však nakonec slavili Canadians, kterým výhru zajistil v 50. minutě svým druhým gólem v zápase Desharmais.

Jiří Tlustý z Caroliny se podílel jednou asistencí na vítězství Caroliny nad Floridou. Hurikáni zvítězili na venkovním kluzišti 3:2. Dva body za dvě přihrávky získal Jiří Hudler, který asistoval při brankách Cammalleriho a Iginly při vítězství jeho Calgary na domácím ledě nad Vancouverem.

Výsledky nedělních zápasů NHL:
Detroit - Chicago 1:2 po sam. nájezdech (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 43. Tatar - 58. a rozh. nájezd Kane. Střely na branku: 33:33. Diváci: 20 066.
Dallas - St. Louis 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)
Branky: 16. Cole, 19. Roy, 51. Eriksson, 59. Jágr - 5. Perron. Střely na branku: 27:26. Diváci: 16 633.
Columbus - Colorado 2:1 v prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 45. Prospal, 63. Anisimov - 33. Parenteau. Střely na branku: 34:19. Diváci: 13 778.
NY Islanders - Ottawa 3:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 8. Boyes, 57. Grabner, rozh. nájezd Nielsen - 29. Zibanejad, 59. Wiercioch. Střely na branku:35:31. Diváci: 13 512.
Florida - Carolina 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 37. a 60. Huberdeau - 19. Faulk, 20. Sjomin (Tlustý), 27. J. Staal. Střely na branku: 36:24. Diváci: 15.978.
Boston - Montreal 3:4 (1:2, 2:0, 0:2)
Branky: 11. Seguin, 25. P. Bergeron, 30. Hamilton - 12. a 50. Desharnais, 10. Plekanec, 46. Pacioretty. Střely na branku: 34:26. Diváci: 17.565.
New York Rangers - Buffalo 3:2 (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky: 45. a rozhodující sam. nájezd Nash, 44. Stepan - 29. Stafford, 49. Gerbe. Střely na branku: 28:30. Diváci: 17.200.
Calgary - Vancouver 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 16. a 60. Cammalleri (na první Hudler), 27. Stempniak, 53. Iginla (Hudler) - 8. Higgins, 23. Hansen. Střely na branku: 25:31. Diváci: 19.289.
Minnesota - Edmonton 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Branky: 3. Spurgeon, 41. M. Koivu, 47. Coyle, 56. Heatley - 18. Pääjärvi, 53. Gagner. Střely na branku: 43:21. Diváci: 18.675.