Rubriky:

NHL

Hokejová NHL se bude od nové sezóny hrát ve čtyřech divizích

14. března 2013 19:24 - New York

Hokejová NHL se bude od nové sezóny hrát ve čtyřech divizích místo dosavadních šesti. Změnu formátu soutěže, ve které tak nově bude 16 klubů ve Východní konferenci a 14 v Západní, ve čtvrtek schválila Rada guvernérů.

 

Frank Gunn, ČTK/AP

"Pro většinu klubů to je geograficky přijatelnější rozdělení, které navíc přinese ještě větší náboj k zápasům mezi tradičními rivaly," citovala prohlášení NHL agentura Reuters.

Podle nového rozdělení se Detroit a Columbus přesunou do Východní konference, zatímco Winnipeg bude v Západní konferenci. Dallas, Minnesota a Colorado zůstanou v Západní konferenci, budou však v divizích se soupeři z přijatelnějších časových pásem.

Mezi další odsouhlasené změny patří také nový systém play off, do kterého postoupí po třech nejlepších týmech z jednotlivých divizí a zbývající čtyři místa připadnou dvěma nejvýše umístěným celkům v konferencích. V současné době mají obě konference po třech divizích s pěti týmy, z nichž postupují do play off v každé konferenci tři vítězové divizí a dalších pět nejlepších týmů.

Novinky, mezi které patří i skutečnost, že každý z 30 klubů se v průběhu sezóny představí na všech stadiónech, vedení ligy a hráčská asociace NHLPA vyhodnotí po sezóně 2015/2016.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..