Rubriky:

NHL

Hokejisty Colorada by měl trénovat legendární brankář Roy

21. května 2013 13:25 - Denver

Novým trenérem hokejistů Colorada v zámořské NHL by se měl stát bývalý vynikající brankář Patrick Roy. Vedení Avalanche, kde po nevydařené sezóně skončil Joe Sacco, sice příchod bývalé opory na střídačku oficiálně nepotvrdilo, s odkazem na bratra Roye o tom ale informuje deník Denver Post na svém webu.

 

Clement Allard, ČTK/AP

"Už se řeší jen poslední detaily smlouvy. V Coloradu budou velmi šťastní a Patrick hledá novou výzvu," uvedl Stephane Roy.

Sedmačtyřicetiletý Patrick Roy, který je členem Síně slávy NHL, ukončil hráčskou kariéru v roce 2003. Ve sbírce má čtyři prsteny za vítězství ve Stanleyově poháru, dvakrát se mu to přitom podařilo v dresu Colorada. Třikrát byl vyhlášen nejlepším brankářem sezóny v NHL a třikrát převzal Conn Smythe Trophy pro nejužitečnějšího hráče play off.

Držitel řady dalších ocenění a rekordů, jehož číslo 33 Colorado ani Montreal na jeho počest již nepoužívají, je v současnosti spolumajitelem, generálním manažerem i trenérem juniorského klubu Quebec Remparts hrajícího QMJHL. Tým pod jeho vedením vyhrál i Memorial Cup.

ČTK

Zrušit


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..