Rubriky:

NHL

Nejlepší by bylo, kdyby hrál Jágr s Eliášem v lajně, říká Hadamczik s výhledem k olympiádě

23. července 2013 16:49 - Praha

Jako nejlepší možné řešení hodnotí trenér národního hokejového týmu Alois Hadamczik přestup Jaromíra Jágra do New Jersey Devils. Ďáblové jsou každoročně klubem s nejvyššími ambicemi a legendární 68 se na okraji New Yorku potká i s dalšími pravděpodobnými oporami českého týmu na olympijských hrách v Soči - obráncem Markem Židlickým a útočníkem Patrikem Eliášem, s nímž by mohl Jágr hrát v jedné pětce. Na soupisce New Jersey figuruje i další Čech Rostislav Olesz.

 

Milan Malíček, Právo

"Je to opravdu to nejlepší, co se mohlo stát," řekl Hadamczik. "Myslím, že to dopadlo skvěle. Je to určitě lepší, než kdyby byl zpět ve Philadelphii nebo někde jinde. New Jersey je výborný klub s ambicemi, silným týmem, který každoročně touží hrát o Stanley Cup. Jarda bude navíc v New Yorku, kde hrával, dobře tedy zná i prostředí," připomněl Hadamczik Jágrovo necelé čtyři sezóny trvající působení v konkurenčních Rangers. "K tomu všemu jsou tam pro něho dobře známí lídři 'Židla' s 'Elim'," doplnil Hadamczik výčet největších výhod.

Útočník Patrik Eliáš je věrný barvám Devils od sezóny 1995/96; po celou svou kariéru v zámoří. Své působení v Newarku letos prodloužil o další tři roky. Na ročním kontraktu se s vedením klubu navíc domluvili také bek Marek Židlický a útočník Rostislav Olesz. Hadamczikovi se hodně líbí představa, že kouč Peter DeBoer postaví Eliáše s Jágrem k sobě.

Jágr s Židlickým do přesilovek

"To by bylo vůbec nejlepší, kdyby hráli spolu. A k nim navíc vzadu ještě 'Židla'. Já si myslím, že ho to bude určitě lákat, aby tu souhru vyzkoušel. Oba jsou to hodně zkušení hráči, Patrik hraje většinou na centru, Jarda nechodí na oslabení a hraje hodně přesilovky, na který je výtečným hráčem i Marek (Židlický). Skvěle jim to fungovalo na Kladně, ale třeba i na mistrovství světa v Bratislavě," vzpomínal Hadamczik.

"Kluci k sobě mají navíc navzájem velký respekt," uvedl kouč, a zcela přesně tak vystihl, jaký je vztah Jágra s Eliášem. Ačkoliv mezi nimi nepanuje žádná nevraživost, jsou povahově jiní a vtípky dosud létaly hlavně mezi Jágrem a Židlickým. Touha po úspěchu v Soči, kde by se měli oba podle předpokladů představit na své poslední olympiádě, je však kromě působení ve stejné kabině může ještě o něco více sblížit.

Jarda si Soči ujít nenechá, věří Hadamczik

A Jágr dostane silný impulz k jistotě účasti v Rusku, neboť dosud mluvil o svém startu na Hrách přinejmenším zdrženlivě. "V té kabině budou všichni spolu, budou o tom postupně mluvit a já osobně si myslím, že pokud bude Jarda zdravý, určitě si nenechá tu svou poslední olympiádu ujít," předpověděl Hadamczik.

Nelze podle něho zcela zamítnout ani variantu, že by DeBoer obě velké individuality doplnil v útoku Oleszem. "Asi to nemůžeme úplně vyloučit, ale Rosťa nejspíš nebude v prvních dvou útocích a bude mít jinou roli. Myslím, že je spíš doplní nějaký další hráč, co dělá hodně bodů a dává góly," uvedl Hadamczik.

Jak se Jágr popere se stylem hry Ďáblů a všemi specifickými pravidly, která v organizaci Devils panují, z toho Hadamczik nemá nejmenší obavy. "Když tam mohl zapadnout a hrát takový hráč jako Kovalčuk, který si kolikrát na ledě dělá, co chce... Jágr je navíc naprostým profesionálem, už se posunul úplně jinam, než třeba kdysi býval. A trenér s manažerem určitě tohle všechno zohledňovali a zvažovali, když o jeho podpis usilovali," uzavřel Hadamczik.

ČTK, Sport.cz

Je New Jersey pro Jaromíra Jágra správná volba?

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..