Rubriky:

NHL

Hrdina Chabibulin. Brankář Chicaga podržel svůj tým i přes zranění

17. listopadu 2013 16:39 - Nashville

Nevídanou obětavost ukázal v utkání zámořské NHL hokejový brankář Chicaga Nikolaj Chabibulin. Jeho tým proti Phoenixu prohrával na konci druhé třetiny 0:2. Při zákroku po střele obránce Predators Shey Webera se očividně zranil. Ale vzhledem k tomu, že sudí hru okamžitě nepřerušili, ruský gólman chytal dál.

 

Profimedia.cz

Gól na 3:0 by byl kritický. Věděl to i Chabibulin. Probíhala 16. minuta utkání a jeho Blackhawks vzdorovali přesilové hře Predators. Puk se dostal na modrou ke kapitánovi Nashvillu Weberovi, který napřáhl a tvrdě vypálil. Jeho střela byla pro ruského brankáře osudná...

Chabibulin se snažil po zákroku dostat zpět do postoje, ale vzhledem k čerstvému zranění toho nebyl schopen. Rozhodčí si však jeho problémů patrně nevšiml a hru nechal pokračovat. Tlak Nashvillu tak neustal a ruský veterán musel čelit střele švédského forvarda Hörnqvista.

Chabibulin po přerušení přepustil místo v brance Chicaga Crawfordovi, led ovšem mohl opustit s dobrým pocitem, že svůj tým nenechal ve štychu.

Predátoři přece jen dokázali Blackhawks utéci na tříbrankový rozdíl. Tým Nashvillu, za nějž nastoupil Marek Mazanec, nakonec Chicago rozstřílel 7:2.

Předběžné vyšetření zjistilo, že čtyřicetiletý Chabibulin utrpěl zranění v dolní části těla.

md, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..