Carolina - Ottawa 4:1Kapitán Caroliny Staal režíroval výhru Hurikánů nad Ottawou

New York

Hokejisté Caroliny zvítězili v pondělním utkání NHL na vlastním ledě nad Ottawou 4:1. Na výhře se dvěma asistencemi a jednou brankou podílel Eric Staal, parťák Jiřího Tlustého z první formace. Ve druhém utkání zvítězil Detroit nad domácím Buffalem 3:1.

Hokejisté Caroliny se radují z gólu do sítě Ottawy.

Skóre zápasu mezi Carolinou a Ottawou otevřel už po 67 vteřinách hostující kapitán Jason Spezza. Byl to ale jediný gól, který se Senátorům podařilo vstřelit. Domácí otočili vývoj zápasu ve druhé části, ve které vstřelili tři góly.

Všechny branky padly po třech minutách. V čase 3:10 vyrovnal Dwyer, o tři minuty později poslal domácí poprvé do vedení po Staalově asistenci Ruutu. Staal byl na ledě i při přesilové hře v čase 9:03, když asistoval u branky Lindholma. Poslední gól vstřelil ve třetí části Staal sám, když se prosadil při hře Ottawy bez brankáře.

Obrat v zápase se podařil také Detroitu, který na led Buffala prohrával od 8. minuty po úspěšné střele Hodgsona. Rudým křídlům se ale vydařil nástup do druhé části.

Už po půl minutě totiž vyrovnal po Alfredssonově přihrávce Helm. Rozhodující byla nakonec třetí třetina. V té téměř osm minut před koncem využil přesilovou hru Franzén a pojišťovací gól zařídil střelou do prázdné brány Alfredsson.

Statistika NHL:
Buffalo - Detroit 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 8. Hodgson - 21. Helm, 52. Franzén, 60. Alfredsson. Střely na branku: 22:34. Diváci: 18.721.
Carolina - Ottawa 4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Branky: 24. Dwyer, 27. T. Ruutu, 30. Lindholm, 58. E. Staal - 2. Spezza. Střely na branku: 37:36. Diváci: 13.657.