Columbus - New Jersey 5:4Jágr a spol. udeřili po půlminutě, přesto odjeli s prázdnou. Ovečkin se blýskl čtyřmi góly

Ani vedení 3:1, přihrávka Jaromíra Jágra a dvě asistence Patrika Eliáše nestačily hokejistům New Jersey v utkání NHL na ledě Columbusu byť jen k jedinému bodu. Minutu a půl před vypršením normální hrací doby rozhodl se štěstím o výhře 5:4 domácí Nick Foligno. Boston i zásluhou trefy Davida Krejčího otočil vývoj zápasu v Calgary a zvítězil 2:1. Jediný úspěch Flames zaznamenal Jiří Hudler. Montreal s Tomášem Plekancem v sestavě utrpěl před vlastními fanoušky debakl 0:6 s Los Angeles, vyhlášený ruský ostrostřelec Alexandr Ovečkin se podílel na výhře Washingtonu nad Tampou 6:5 po samostatných nájezdech čtyřmi góly.

Jaromír Jágr (vlevo) se s Dainiusem Zubrusem snaží zastavit útočníka Columbusu Nicka Foligna.

Ďáblům úvod zápasu v Columbusu vyšel skvěle, už po 32 vteřinách otevřel skóre s Jágrovou dopomocí Zajac. Na začátku druhého dějství vedli Devils po Brunnerově trefě dokonce 3:1, ale Dubinsky s Atkinsonem (v utkání 2+2) otočili vývoj a rozhodující gól padl v předposlední minutě po odrazu od špičky brusle domácího útočníka Foligna.

"Je to zklamání. Nemám pro to žádné jiné slovo. To by se nemělo stávat. Vedeme 3:1 a nemyslím si, že bychom jim toho mnoho dovolili. I z toho mála ale vytěžili hodně," řekl Peter DeBoer, trenér New Jersey, které ztratilo čtyři z posledních pěti utkání a do jehož sestavy se vrátil uzdravený zadák Marek Židlický.

Z Čechů se v úterý střelecky prosadil také Milan Michálek z Ottawy v duelu s Buffalem a úspěšný byl i v samostatných nájezdech, do kterých utkání dospělo. Přesto si Senátoři odvezli jen bod, neboť o výhře 2:1 rozhodl v desáté sérii rozstřelu Lotyš Zemgus Girgensons. Ondřej Pavelec v brance Winnipegu čelil v souboji se St. Louis 20 střelám, dvakrát inkasoval a domácí prohráli 1:2.

Fanoušci v Calgary před utkáním připravili vřelé ovace Jaromu Iginlovi, který se po 16 sezónách strávených v dresu Flames představil ve Scotiabank Saddledome poprvé od svého přestupu do Pittsburghu a následně do Bostonu. A byl to návrat úspěšný. Domácí sice dlouho vedli díky Hudlerově deváté trefě v sezóně, čímž si upevnil pozici nejproduktivnějšího Čecha v sezóně, Bruins ale v závěrečné třetině dvěma góly v rozmezí minuty a půl zápas otočili. O vyrovnání se postaral v přesilovce Krejčí, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu, vítězství vystřelil hostům Reilly Smith.

"Nikdy nevíte, jak na vás budou lidi reagovat. Ale byli skvělí. Ovace ve stoje na začátku utkání byly pro mě a moje rodiče výjimečným okamžikem. Cítil jsem se úžasně," komentoval návrat kanadský útočník Iginla.

K nezastavení byl Ovečkin při vítězství Washingtonu nad Tampou Bay. Ruský kanonýr, s 26 zásahy nejlepší střelec soutěže, svou poslední trefou reagoval v závěrečné minutě na gól Ondřeje Paláta a poslal zápas do prodloužení. Obrat Capitals, kteří v utkání prohrávali i 0:3 a 2:4, dokonal v rozstřelu Troy Brouwer. V nájezdech dostal důvěru i hostující Palát, který vedle branky zaznamenal v základní hrací době i asistenci, ale neuspěl.

Stejně si v penaltové loterii počínal i Tomáš Hertl, který se San Jose podlehl doma New Yorku Islanders 2:3 po nájezdech. Islanders vítězstvím přerušili sérii deseti proher.

Výsledky úterních zápasů NHL:
Buffalo - Ottawa 2:1 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 34. a rozhodující sam. nájezd Girgensons - 5. M. Michálek. Střely na branku: 36:36. Diváci: 18.594.
Washington - Tampa Bay 6:5 po sam. náj. (1:3, 3:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 15., 37., 39. a 60. Ovečkin, 27. Bäckström, rozhodující sam. nájezd Brouwer - 3. St. Louis, 11. Kučerov, 12. Thompson, 33. Johnson (Palát), 49. Palát. Střely na branku: 31:42. Diváci: 18.506.
Columbus - New Jersey 5:4 (1:2, 2:1, 2:1)
Branky: 8. a 26. Atkinson, 25. Dubinsky, 41. Calvert, 59. Foligno - 22. a 54. Brunner (na obě Eliáš), 1. Zajac (Jágr), 11. Ryder. Střely na branku: 23:34. Diváci: 11.905.
Montreal - Los Angeles 0:6 (0:2, 0:4, 0:0)
Branky: 8. Nolan, 20. Kopitar, 22. Martinez, 26. Toffoli, 29. Muzzin, 39. Williams. Střely na branku: 31:30. Diváci: 21.273.
Florida - Detroit 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 45. Bergenheim, 55. Bjugstad, rozhodující sam. nájezd Boyes - 11. Bertuzzi, 27. Dacjuk. Střely na branku: 27:26. Diváci: 13.358.
NY Rangers - Nashville 1:4 (0:2, 1:0, 0:2)
Branky: 27. Nash - 14. Spalling, 18. Clune, 43. Hendricks, 59. Gaustad. Střely na branku: 29:26. Diváci: 18.006.
Winnipeg - St. Louis 1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Branky: 43. Little - 25. Steen, 57. Shattenkirk. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval dvě branky z 20 střel a úspěšnost zásahů měl 90 procent. Střely na branku: 21:20. Diváci: 15.004.
Dallas - Chicago 2:6 (0:2, 1:4, 1:0)
Branky: 34. a 60. Roussel - 23. a 40. Saad, 29. a 32. Sharp, 3. Kostka, 33. P. Kane. Střely na branku: 29:33. Diváci: 12.542.
Colorado - Phoenix 1:3 (0:0, 1:3, 0:0)
Branky: 35. Bordeleau - 29. a 36. Vermette, 33. Szwarz. Střely na branku: 30:25. Diváci: 14.110.
Calgary - Boston 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 26. Hudler - 54. Krejčí, 56. Smith. Střely na branku: 27:24. Diváci: 19.289.
Edmonton - Carolina 5:4 v prodl. (3:1, 1:1, 0:2 - 1:0)
Branky: 2. Hall, 12. Jakupov, 19. Nugent-Hopkins, 22. Joensuu, 62. Eberle - 7. Ruutu, 30. J. Staal, 48. E. Staal, 55. Skinner. Střely na branku: 29:28. Diváci: 16.839.
San Jose - NY Islanders 2:3 po sam. náj. (0:0, 2:0, 0:2 - 0:0)
Branky: 26. Marleau, 36. Pavelski - 59. a rozhodující sam. nájezd Okposo, 41. Vanek. Střely na branku: 48:28. Diváci: 17.562.