Rubriky:

NHL

Hertl podstoupil operaci kolena. Délku rekonvalescence vedení Žraloků neoznámilo

1. ledna 2014 13:19 - San Jose

Hokejový útočník Tomáš Hertl ve službách San Jose absolvoval v úterý operaci poškozených vazů v pravém koleně. Klub NHL v prohlášení uvedl, že chirurgický zákrok dopadl úspěšně, předpokládanou délku rekonvalescence však vedení Sharks neoznámilo. Podle dřívějšího vyjádření lékaře české reprezentace Radomíra Holibky je Hertlův start na olympijském turnaji v Soči prakticky vyloučen.

 

Chris Carlson, ČTK/AP

Dvacetiletý útočník se zranil 19. prosince v zápasu proti Los Angeles, v němž jej domácí kapitán Dustin Brown fauloval kolenem. Lékaři pod vedením clevelandského specialisty Anthonyho Miniaciho v úterý vyspravili českému hráči zadní zkřížený vaz a postranní vaz. Přední zkřížený vaz údajně poškozený nebyl, podle deníku San Jose Mercury News je proto možný Hertlův návrat na led ještě v základní části NHL.

Hertl před zraněním prožíval v NHL vydařenou premiérovou sezónu, s 15 góly a deseti přihrávkami byl nejproduktivnějším nováčkem v zámořské soutěži. Sám hráč se k nynější situaci na přání klubu nevyjadřuje.

Reprezentační kouč Alois Hadamczik hodlá nominaci českého týmu na ZOH oznámit v pondělí 6. ledna. Hokejový turnaj v Soči začne 12. února.

ČTK

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..