San Jose - Winnipeg 1:0Pavelec dál září, v San Jose se stal druhou hvězdou zápasu. Tlustý a Palát skórovali

New York

Ve skvělé formě se v zámořské NHL nachází v současné době brankář Winnipegu Ondřej Pavelec. V San Jose kryl celkem jednatřicet střel a byl vyhlášen druhou hvězdou střetnutí. Nestačil pouze na pokus Pavelského z 47. minuty, který však znamenal vítězství Žraloků 1:0. Útočník Jiří Tlustý pomohl gólem a asistencí k výhře Caroliny v Buffalu 5:3. Do střelecké listiny se v noci na pátek zapsal také Ondřej Palát. I jeho zásluhou nakonec Tampa Bay zdolala doma Ottawu 4:3 po samostatných nájezdech.

Brankář Winnipegu Ondřej Pavelec zasahuje v utkání proti San Jose. Přihlíží obránce Jets Zach Bogosian (uprostřed). Vlevo sleduje celou situaci útočník Sharks Joe Pavelski.

Pavelec v žádném z posledních pěti zápasů neinkasoval víc než dva góly. V San Jose měl úspěšnost zásahů 96,88 procenta. Jediný, kdo ho dokázal v hale SAP Center překonat, byl po bekhendové dorážce zblízka Pavelski. Jets přerušili čtyřzápasovou sérii výher.

Tlustý zpečetil výhru Caroliny

Tlustému návrat do elitní formace Hurikánů svědčí. Jen den poté, co rozhodl duel ve Philadelphii, se střelecky prosadil i na ledě Buffala. Kladenský odchovanec pojistil sekundu před vypršením základní hrací doby trefou do prázdné klece vítězství Caroliny 6:4. Pětadvacetiletý forvard navíc dobrým napadáním v rohu kluziště vypracoval třetí gól hostů, který zařídil Rus Sjomin. Tlustý dokázal bodovat již potřetí v řadě.

Carolina vyhrála tři z posledních čtyř utkání a v tabulce Východní konference jí patří jedenáctá příčka. Na play off ztrácí tři body.

Palát skóroval pojedenácté v sezóně

Dařilo se i Ondřeji Palátovi, který jedenáctým zásahem v sezóně pomohl Tampě Bay k výhře nad Ottawou. Talentovaný forvard, který si zahraje na olympiádě v Soči, obdržel ve 46. minutě za stavu 2:2 parádní přihrávku od St. Louise a z první do poloodkryté branky poslal Blesky do vedení. V 58. minutě však srovnal Neil a napínavý zápas šel do prodloužení. V něm vítězný gól nepadl a na řadu tak přišly samostatné nájezdy. V nich byl jediným úspěšným exekutorem Nikita Kučerov, jenž zařídil domácím bod navíc.

Columbus oslavil tisící zápas v NHL vítězstvím nad Philadelphií 5:2 a prodloužil sérii výher na osm zápasů. Poslední úspěšné výsledky katapultovaly Blue Jackets na příčky play off, které si od vstupu do soutěže v roce 2000 zahráli jednom jednou. Naopak o vítěznou šňůru šesti utkání přišlo Toronto, když v Dallasu utrpělo debakl 1:7. Hlavním vůdcem kanonády byl Jamie Benn, jenž vstřelil jeden gól a na další tři přihrál.

Výsledky NHL:
Buffalo - Carolina 3:5 (1:1, 1:1, 1:3)
Branky: 11. Hodgson, 24. Flynn, 41. Ennis - 34. a 48. Sjomin (na druhou Tlustý), 13. Skinner, 50. Sekera, 60. Tlustý. Střely na branku: 29:33. Diváci: 18 468.
NY Rangers - St. Louis 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 39. Nash - 9. Steen, 44. Shattenkirk. Střely na branku: 35:25. Diváci: 18 006.
Columbus - Philadelphia 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Branky: 9. J. Johnson, 32. MacKenzie, 37. Calvert, 44. Dubinsky, 47. Horton - 22. B. Schenn, 28. Lecavalier. Střely na branku: 39:28. Diváci: 15 571.
Tampa Bay - Ottawa 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky: 15. T. Johnson, 24. Crombeen, 46. Palát, rozhodující sam. nájezd Kučerov - 16. Karlsson, 37. MacArthur, 58. Ch. Neil. Střely na branku: 38:36. Diváci: 18 751.
NY Islanders - Pittsburgh 4:6 (2:2, 0:2, 2:2)
Branky: 2. Grabner, 9. Nelson, 44. Bailey, 51. Okposo - 10. Kunitz, 12. Crosby, 26. Määttä, 38. Letang, 46. Malkin, 60. Sutter. Střely na branku: 34:29. Diváci: 15 012.
Minnesota - Chicago 2:1 (2:0, 0:0, 0:1)
Branky: 9. Pominville, 16. Cooke - 60. P. Kane. Střely na branku: 19:34. Diváci: 19 226.
Dallas - Toronto 7:1 (2:1, 4:0, 1:0)
Branky: 27. a 43. Ničuškin, 8. Jamie Benn, 16. Eakin, 29. Horcoff, 32. Peverley, 36. Daley - 8. Kuljomin. Střely na branku: 28:25. Diváci: 13 678.
Vancouver - Nashville 1:2 (0:0, 1:0, 0:2)
Branky: 30. Higgins - 44. Smith, 53. Spaling. Střely na branku: 34:26. Diváci: 18 910.
Anaheim - Los Angeles 2:1 (0:1, 2:0, 0:0)
Branky: 34. Penner, 38. Maroon - 4. Kopitar. Střely na branku: 21:31. Diváci: 17 503.
San Jose - Winnipeg 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Branka: 47. Pavelski. Brankář Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval jeden gól z 32 střel a úspěšnost zásahů měl 96,88 procenta. Střely na branku: 32:20. Diváci: 17 562.