Rubriky:

NHL

Šest Čechů pokračuje v boji o grandslam

9. ledna 2003 16:02 - MELBOURNE

První vítězství mají za sebou Michal Tabara, Pavel Šnobel, Klára Koukalová, Barbora Strýcová, Sandra Kleinová a Alena Vašková v kvalifikaci na grandslamový turnaj Australian Open. Aby jejich jména figurovala i v losu hlavní soutěže začínající v pondělí, potřebují ještě dvakrát vyhrát.

 

Novinky

Dvacetiletá Koukalová, trojka v kvalifikaci a 115. hráčka žebříčku, si ve dvou setech vyšlápla na Irku Kelly Ligganovou. Juniorská mistryně světa ve dvouhrách Strýcová potřebovala na postup přes Španělku Arantxu Parrovou tři sety, ale v závěrečném setu už na kurtu excelovala a nepovolila soupeřce ani game. Další česká reprezentantka Kleinová vyběhla s Britkou Lucií Ahlovou, stejně jako její kolegyně Vašková se Sophií Fergusonovou.

V mužské části pavouka si Šnobel poradil s domácím Chrisem Guccionem, také Tabara neměl příliš práce se Španělem Juanem Ginerem.

Osm tenistů vyřazeno

Zbylých osm českých tenistů v prvním kole kvalifikace neuspělo. Zuzana Ondrášková, v kvalifikaci nasazená jako dvanáctka, zaváhala v utkání se Sofií Arvidssonovou ze Švédska a přišla o naději na start v Melbourne Parku. Lenka Němečková a Olga Blahotová nestačily na domácí hráčky Christinu Wheelerovou, respektive Amandu Grahamovou. Renátě Voráčové zase vystavila stopku Maria Šarapovová z Ruska.

Petr Luxa sice proti Němci Davidu Prinosilovi uhrál jeden set, ale náskok promarnil, v druhé sadě mu dokonce zazpíval nepopulární "kanár". Tomáš Zíb překvapivě ve třech setech nestačil na Slimana Saoudiho z Francie, Otu Fukárka zase poslal z kola ven Američan Alex Bogomolov. Japonec Takao Suzuki byl nad síly Františka Čermáka, utkání dospělo do dramatického třetího setu, který pro sebe získal Asiat v poměru 8:6.

Populární Babsy pokračuje

Mezi ženami si suverénně počínala jednička kvalifikace, americká teenagerka, Ashley Harkleroadová, která během necelé hodiny vyběhla s Holanďankou Anouskjou Van Exelovou 6:4 a 6:1. Z dalších výsledků je zajímavá výhra Rakušanky Barbary Schwartzové nad Juko Jošidaovou z Japonska. Schwartzová, populární Babsy, nechyběla ani na jednom z tří předchozích Australian Open.

Ruska Lina Krasnorucká, která už se v minulosti vyšplhala na 34. místo žebříčku WTA, měla problémy s Riko Fudžiwarovou z Japonska a vyhrála až po boji 7:6 a 6:4. Přitom Krasnorucká již má bohaté zkušenosti z grandslamových bojů, vždyť před dvěma lety se probojovala do čtvrtfinále Roland Garros či čtvrtého kola Wimbledonu.

Veteránka Kristie Boogertová z Nizozemí podlehla ve třech setech Kanaďance Marie-Eve Pelletierové. Boogertová přitom v Melbourne Parku v minulosti třikrát dokráčela až do třetího kola - v letech 1995, 1996 a 1997.

ČTK, Novinky

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..