Rubriky:

NHL

Ďáblové v potížích. Abychom měli šanci, musíme vyhrát osm zápasů z devíti, uvědomuje si Eliáš

28. března 2014 10:55 - Newark/Praha

Do konce základní části chybí hokejistům New Jersey devět utkání. Naděje, že by si Ďáblové letos zahráli o Stanleyův pohár, není příliš velká, ale dokud žije, tak se o ní Patrik Eliáš se svými spoluhráči bude ještě rvát. Po nočním duelu s Phoenixem (2:3 po nájezdech) ztráceli Devils na postupovou příčku čtyři body.

 

Julio Cortez, ČTK/AP

Jste ještě optimista?
Šance tam pořád jsou. Můžeme získat ještě osmnáct bodů, což je hodně. Na druhou stranu, abychom měli šanci, museli bychom z posledních devíti zápasů vyhrát osm. Z nějakého důvodu je to ale každý rok tak, že všechny týmy kolem osmého místa, které ty body potřebují,  je i sbírají.

Vás ale do konce základní části čekají převážně zápasy s mužstvy, kterým už vlastně o nic nejde. Je to výhoda?
My jsme radši v pozici, když hrajeme s Rangers, s Philadelphií, Pittsburghem, na které umíme zahrát líp. Florida, nebo Islanders, to jsou nevyzpytatelné kluby, které nemají co ztratit a hrají otevřený hokej. Když se podíváte na náš rozpis: Islanders, Florida, Buffalo, Washington, Carolina, Calgary, Ottawa, Islanders, Boston (s tučně zvýrazněnými týmy hrají Devils doma -  pozn.), tak to vypadá docela optimisticky. Ale je to hodně nevyzpytatelné a může nám to zlomit vaz.

Jak vaši situaci nesou fanoušci zvyklí dlouhá léta chodit na play off? Po porážce s Bostonem na vás dokonce zlostně bučeli.
To nebylo nic tak strašného. Já pamatuju, když na nás bučeli při prvním zápase finále Stanley Cupu, takže se vlastně zlepšili... Zápas s Bruins nám nevyšel, lidi byli nespokojení, chtěli víc, obzvlášť v situaci, v jaké jsme se nacházeli. Další dva zápasy už ale bylo všechno v pohodě. My nějakou nevraživost ze strany fanoušků nepociťujeme.

Když se člověk podívá na vaše výsledky z celé sezóny, zjistí, že jen jednou se vám povedlo uhrát tři výhry v řadě. Jinak se vítězství skoro pravidelně střídají s porážkami. Máte pocit, že vaše výkony jsou po olympiádě lepší?
Určitě hrajeme lepší hokej a vytváříme si víc šancí. Udělaly se trochu změny v systému, abychom dávali víc gólů. Z toho ale vyplývá, že je víc šancí i před naší brankou.

Možná se čekalo, že před uzávěrkou přestupů bude váš management aktivnější. Nakonec jste ale získali jen Fina Ruutua, což je v podstatě hráč do třetího útoku...
My čekali, že přijde šikovný útočník, co nám vylepší ofenzívu, ať už góly, nebo kreativitou. Takoví hráči tam byli k mání, ale nepovedlo se. Vždycky je to rozhodnutí managementu, nikdo neví, co je přesně na stole a co kdo žádá. Na druhou stranu od března takové problémy s útokem nemáme. I když ten jeden střelec by se určitě hodil.

Za poslední čtyři roky jste play off neuhráli už dvakrát. Bylo by to velké zklamání, kdyby se vám to nepovedlo potřetí?
Na to si člověk nezvykne nikdy. Od léta dře a nedělá to proto, aby byl v polovině dubna někde na dovolené. Hrát o Stanley Cup je neuvěřitelná zkušenost. Roky utíkají všem a nikdy to není tak, že se někam dostanete automaticky. Člověk, který si zvykne na prohry, tak nemá v NHL co dělat a ani v životě nemůže být úspěšný.

Vy osobně si po olympiádě udržujete vysoký standard, jste se svými výkony spokojený?
Cítím se výborně, nemám fyzicky žádný problém. Od olympiády se mi hraje dobře, což je pozitivní.

Vracíte se teď ještě v myšlenkách k neúspěchu v Soči?
Ne, vůbec. Převážilo zklamání. Byla to moje poslední olympiáda. Nevěřím, že bych jel za čtyři roky na další. Když máte poslední šanci udělat výsledek a nevyjde to, tak je to smutné. Prostě se to nepovedlo. Byl jsem zklamaný stejně jako ostatní hráči i fanoušci. A to je všechno.

O případném startu na mistrovství světa v Bělorusku tedy neuvažujete?
To je na komunikaci mezi mnou a Vláďou Růžičkou. Uvidíme, jak to všechno dopadne. Zatím se k tomu nechci vyjadřovat.

Marek Burkert, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: NHL

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..