Ottawa - Calgary 6:3Milan Michálek se dvěma góly podílel na kanonádě Ottawy

New York

Dvěma brankami pomohl český útočník Milan Michálek k vítězství Ottawy na domácím ledě nad Calgary 6:3. Senátoři však ztrácejí na postup do vyřazovacích bojů šest bodů. Boston zvítězil na ledě Philadelphie 4:3 po nájezdech a udržel si pozici nejlepšího celku soutěže. K vítězství pomohl jednou asistencí také nejproduktivnější Čech NHL David Krejčí.

Milan Michálek z Ottawy (druhý zleva v červeném) přijímá gratulace od Aleše Hemského (vlevo v červeném) a dalších spoluhráčů. Vlevo nahoře smutný útočník Calgary Jiří Hudler.

Michálek vstřelil úvodní dva góly svého týmu. V jedenácté minutě Hemský ve své šanci těsně před gólmanem neuspěl, puk se k němu ale odrazil, tak ho přihrál na modrou čáru, kde ke střele napřáhl Karlsson. Do té se tečí vložil Michálek a domácí vedli.

Hostům se podařilo srovnat za necelé tři minuty. Jiří Hudler dostal puk za bránou soupeře a bekhendovou přihrávkou našel najíždějícího Stajana. Ještě do konce úvodní části se ale Michálek prosadil podruhé. Spezza zavezl puk do útočného pásma a asistencí vybídl osamoceného Michálka ke skórování. Do konce druhé části zbývalo 23 vteřin. I u této branky si bod za druhou asistenci připsal Hemský.

Michálek první hvězdou zápasu

Calgary se přesto podařilo zápas zdramatizovat. Čtyři minuty po začátku druhé třetiny srovnal Byron a o další tři minuty později poslal hosty po další Hudlerově asistenci do vedení Monahan, který propálil brankáře Lehnera z úhlu. Vítězství si ale domácí nakonec vyrvat nedali, o svém triumfu rozhodli ve třetí třetině, kterou vyhráli 3:0. Milan Michálek byl vyhlášen první hvězdou zápasu.

Ani dvě asistence Jakuba Voráčka nestačily k vítězství Philadelphie na domácím ledě nad Bostonem. Bruins nakonec zvítězili 4:3 po nájezdech. V těch Voráček neuspěl, stejně jako na druhé straně David Krejčí. Ten si však v průběhu zápasu připsal bod za druhou asistenci u gólu Zdena Cháry z přesilové hry.

Boston má 110 bodů a vyhřívá se na špičce celé soutěže, ani Letce by postup do play off neměl minout. Podobně je na tom i New York Rangers. Tým z Manhattanu deklasoval domácí Edmonton 5:0 a ve Východní divizi už má 88 bodů.

Důležitý bod naopak ztratil Washington, který padl na ledě Nashvillu 3:4 po samostatných nájezdech a ve stejné divizi ztrácí na play off právě jeden bod.

Hokejová NHL:
Ottawa - Calgary 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
Branky: 11. a 20. M. Michálek (na obě Hemský), 37. a 59. Turris, 42. Cowen, 53. MacArthur - 14. Stajan (Hudler), 24. Byron, 28. Monahan (Hudler). Střely na branku: 37:40. Diváci: 18 505.
Detroit - Tampa Bay 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Branky: 12. Andersson, 16. Nyquist, 37. Legwand - 9. Filppula, 56. S. Salo. Střely na branku: 30:28. Diváci: 20 066.
Edmonton - NY Rangers 0:5 (0:1, 0:3, 0:1)
Branky: 17. a 44. Zuccarello, 30. a 34. Nash, 25. Brassard. Střely na branku: 26:32. Diváci: 16 839.
Pittsburgh - Chicago 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 56. a 59. Crosby, 10. Neal, 11. Stempniak - 32. Brookbank. Střely na branku: 27:26. Diváci: 18 655.
Nashville - Washington 4:3 po sam. nájezdech (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)
Branky: 6. a 19. P. Hornqvist, 49. Weber, rozh. nájezd C. Smith - 5. a 35. Brouwer, 53. Bäckström. Střely na branku: 29:26. Diváci: 16 553.
Philadelphia - Boston 3:4 po sam. nájezdech (2:1, 0:2, 1:0 - 0:0)
Branky: 6. a 60. Lecavalier (na druhou Voráček), 20. Timonen (Voráček) - 11. Meszároš, 26. Chára (Krejčí), 32. Bergeron, rozh. nájezd R. Smith. Střely na branku: 52:30. Diváci: 19 958.