New Jersey - Florida 6:3Ďábel Jágr zářil, proti Floridě si připsal čtyři body. Hemský rozhodl v nájezdech

New York

Útočník Jaromír Jágr udržel New Jersey ve hře o play off. Český hokejista zaznamenal v noci na úterý v NHL čtyři body (1+3) a výraznou měrou přispěl k vítězství Ďáblů nad Floridou v poměru 6:3. Dařilo se i Aleši Hemskému, který v samostatných nájezdech zařídil výhru Ottawy nad Carolinou 2:1.

Útočník New Jersey Jaromír Jágr (zcela vlevo) slaví se spoluhráči gól v síti Floridy.

Celek z Newarku měl úžasný začátek. Proti Panterům skóroval hned při prvním střídání po pouhých dvanácti vteřinách zápasu. Jágr tečoval střelu Fayneho od modré. Gól sice nedal, zmatku před brankou ale využil pohotový Zajac, který doklepl puk za záda gólmana Ellise.

V 10. minutě vedli Devils zásluhou Jágra už o dvě branky. Dvaačtyřicetiletý křídelník vsítil svůj čtyřiadvacátý gól sezóny, když na křídle vybojoval puk a švihem pod víko rozvlnil síť. O dvě minuty později se navíc trefil v přesilovce Zajac a New Jersey mířilo za důležitým vítězstvím.

Panteři sice dokázali ještě souboj zdramatizovat, Ďáblové se ale o výhru už nenechali připravit. Kladenský odchovanec si ve zbytku duelu připsal další dvě asistence a byl vyhlášen druhou hvězdou střetnutí. Tou první se stal Travis Zajac, jenž dosáhl na premiérový hattrick v NHL.

Jágr je v probíhajícím ročníku zámořské soutěže opět nejproduktivnějším Čechem. Na kontě má aktuálně 64 bodů (24+40). David Krejčí z Bostonu za ním zaostává o jeden bod. New Jersey díky výhře stále živí naději na účast v play off. Na osmý Columbus ztrácí v tabulce Východní konference tři body.

Hemský zařídil Ottawě výhru

Skvělý večer prožil i útočník Ottawy Hemský. Již ve druhé minutě se asistencí podílel na úvodním zásahu Zibanejada. Senátoři se ale z vedení radovali jen chvíli, brzy totiž srovnal Skinner a v hale Canadian Tire Centre to vypadalo na gólové hody. Jenže diváci se dalších branek už nedočkali. O vítězi se nerozhodlo ani v prodloužení a na řadu přišly samostatné nájezdy. V dovednostní činnosti kraloval Hemský, který jako jediný skóroval a obstaral tak domácím dva body. Pardubický rodák byl zvolen první hvězdou zápasu. Senators zvítězili potřetí za sebou. V tabulce jsou dvanáctí s čtyřbodovým mankem na osmý Columbus.

Po dvoutýdenní pauze zaviněné zraněním se do klece Winnipegu vrátil Ondřej Pavelec a na ledě Anaheimu mohl být čtyřicet minut spokojen. Jets drželi vedení 4:1, jenže třetí třetinu nezvládli. Kačerům se podařilo vyrovnat a v prodloužení po Robidasově trefě i dokonat obrat.

Český gólman kryl jednatřicet střel, připsal si i asistenci u třetího gólu svého mužstva.

Výsledky NHL:
Ottawa - Carolina 2:1 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 2. Zibanejad (Hemský), rozhodující sam. nájezd Hemský - 5. Skinner. Střely na branku: 29:31. Diváci: 16 732.
New Jersey - Florida 6:3 (3:1, 1:2, 2:0)
Branky: 1., 12. a 50. Zajac (na první a na třetí Jágr), 10. Jágr, 24. Clowe (Jágr), 45. Josefson - 18. Kulikov, 21. Boyes, 27. Pirri. Střely na branku: 32:22. Diváci: 15 209.
Los Angeles - Minnesota 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
Branky: 7. Martinez, 32. Justin Williams - 24. Parise, 44. Moulson, 45. M. Koivu. Střely na branku: 20:20. Diváci: 18 118.
Anaheim - Winnipeg 5:4 v prodl. (0:2, 1:2, 3:0 - 1:0)
Branky: 38. Bonino, 44. Getzlaf, 45. Lindholm, 60. Perry, 61. Robidas - 9. Trouba (Frolík), 14. Halischuk, 21. Wheeler (Pavelec), 31. Tangradi. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 36 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 88,6 procenta. Střely na branku: 36:37. Diváci: 17 174.