Boston - Philadelphia 5:2Krejčí pomohl Bostonu k prvenství v konferenci, Šustr se odvděčil za důvěru premiérovou trefou v NHL

New York

Skvělý večer prožil v sobotním duelu NHL útočník Bostonu David Krejčí, jenž pomohl gólem a asistencí k výhře nad Philadelphií 5:2 a byl vyhlášen hlavní hvězdou zápasu. Obránce Marek Židlický se v rozhodující fázi sezóny ukazuje jako pravý lídr New Jersey Devils. Český bek si zopakoval kousek z utkání proti Washingtonu a i proti Carolině byl autorem finální přihrávky na vítězný gól.

Český hokejista David Krejčí (vpředu) slaví se spoluhráči z Bostonu gól proti Philadelphii.

Krejčí otevřel skóre zápasu v první třetině. Jeho akci po prvém křídle sice obrana Flyers zlikvidovala, ale sedmadvacetiletý český reprezentant se dokázal znovu k puku dostat, a tentokrát už na brankáře Raye Emeryho vyzrál a zaznamenal sedmnáctou trefu v sezóně.

Ve druhé dvacetiminutovce Krejčí zpoza branky parádně namazal na gól Milanu Lucicovi, Philadelphia však před druhou přestávkou dokázala srovnat na 2:2. Utkání se nakonec zlomilo na přelomu 54. a 55. minuty, kdy se v rozmezí jedenatřiceti sekund trefil Johny Boychuk a podruhé v utkání Lucic. V poslední minutě pak pečetil výhru do prázdně brány Chris Kelly. I díky českému forvardovi si tak  Bruins pojistili první místo ve Východní konferenci.

Ďábly spasilo Zajacovo kouzlo

Ďáblové z New Jersey zvítězili ve veledůležitém duelu na ledě Caroliny 3:1 a na vstup do elitní osmičky, která si zahraje play off, už jim chybí pouhý bodík. Poslední divokou kartu momentálně drží Columbus, Blue Jackets mají oproti Jágrově partě ještě utkání k dobru. V ohrožení už je také v Bostonu poražená Philadelphia, která má na sedmém místě tabulky Východní konference už jen tříbodový náskok na New Jersey.

Hrdinou zápasu na ledě Hurikánů byl v poslední době výborně hrající Dainius Zubrus. Litevský forvard otevřel skóre zápasu v 16. minutě úvodního dějství a v samotném závěru pak pečetil výsledek svou 13. trefou v sezóně do prázdné branky. Mezi oběma góly forvarda New Jersey ovšem došlo k malému dramatu.

V končící páté minutě druhé třetiny totiž vyrovnal na průběžných 1:1 domácí Skinner, aby o necelé dvě minuty později strhl vedení na stranu hostů Travis Zajac. Jednalo se nejen o branku vítěznou, ale též velice šťastnou. Ztracený puk si ve třetině Caroliny našel Židlický, jehož střela se otřela o před domácím gólmanem stínícího Zajace. Poté si puk začal žít zcela vlastním životem a na cestě za rozsvícením červeného světla za brankou orazítkoval tyč a předvedl odraz s tak nečekanou rotací, že by mu mohl závidět i špatně nakopnutý fotbalový míč.

Frolík s Pavelcem pomohli New Jersey

Český forvard Michael Frolík se v NHL podílel dvěma asistencemi na výhře Winnipegu v Torontu 4:2 a za svůj výkon byl vyhlášen třetí hvězdou duelu. Jeho spoluhráč Ondřej Pavelec pochytal v brance 23 střel. Hráči Maple Leafs se kvůli této nečekané porážce propadli v tabulce Východní konference až za New Jersey. Oba týmy mají shodně 84 bodů, Toronto má ale odehráno o jeden duel navíc.

Winnipeg zvítězil přesto, že už nemá naději na postup do bojů o Stanley Cup. Podle Frolíka se ale dá motivace najít v jakékoli situaci. „Hodně jsme o tom před zápasem mluvili, bylo potřeba si říct některé nepříjemné věci narovinu," přiznal český forvard a dodal: „Někdo hraje o smlouvu, jiní zase pro čest našeho klubu. Ať jsme v tabulce na jakémkoli místě, chceme sezónu zakončit se vztyčenou hlavou a vybudovat si tak sebevědomí pro příští sezónu."

Obránce Šustr si počíhal na první zářez

Talentovaný český obránce ve službách Tampy Bay Andrej Šustr byl před zápasem proti Dallasu povolán do prvního týmu a za důvěru se odvděčil svou první trefou v elitní zámořské soutěži. Třiadvacetiletý borec se v sedmé minutě prostředního dějství zjevil nečekaně až na brankovišti, kde úspěšně dorazil střelu spoluhráče Maloneho.

V NHL odehrál Šustr v této sezóně 38 utkání a zaznamenal sedm bodů, všechny za asistence. V soutěži debutoval na konci minulé sezony, kdy skočil v univerzitním týmu Nebraska-Omaha hrajícím NCAA a podepsal s Lightning smlouvu jako volný hráč.

Šustr sice snižoval na průběžných 2:3 z pohledu Tampy, nakonec ale jeho tým nestačil na Hvězdy v poměru 2:5. V dresu poraženého celku si asistenci připsal i další český talent Ondřej Palát.

Výsledky NHL:
Boston - Philadelphia 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky: 35. a 55. Lucic (na první Krejčí), 16. Krejčí, 54. Boychuk, 60. Kelly - 35. Simmonds, 37. Rosehill. Střely na branku: 42:26. Diváci: 17 565.
St. Louis - Colorado 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)
Branky: 22. Stastny, 27. MacKinnon, 31. Holden, 56. O'Reilly. Střely na branku: 31:29. Diváci: 19 153.
NY Islanders - Washington 3:4 po sam. nájezdech (1:0, 2:3, 0:0 - 0:0)
Branky: 13. Clutterbuck, 25. Persson, 30. Nielsen - 23. a rozhodující sam. nájezd Kuzněcov, 33. Bäckström, 36. Ward. Střely na branku: 38:29. Diváci: 16 008.
Toronto - Winnipeg 2:4 (2:2, 0:1, 0:1)
Branky: 3. Kessel, 14. Kadri - 7. Little (Frolík), 20. Trouba (Frolík), 38. Enström, 48. O. Jokinen. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celý zápas, z 25 střel inkasoval 2 góly a úspěšnost zásahů měl 92 procent. Střely na branku: 25:41. Diváci: 19 544.
Montreal - Detroit 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)
Branky: 34. a 54. Gionta, 15. Bournival, 29. Pacioretty, 56. Galchenyuk (Plekanec) - 46. Dacjuk, 46. Glendening, 51. Kronwall. Střely na branku: 26:37. Diváci: 21 273.
NY Rangers - Ottawa 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)
Branky: 26. a 32. Zuccarello - 13. Stone, 18. Zibanejad, 29. Spezza. Střely na branku: 43:34. Diváci: 18 006.
Carolina - New Jersey 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky: 25. Skinner - 16. a 60. Zubrus, 27. Zajac (Židlický). Střely na branku: 27:23. Diváci: 16 123.
Minnesota - Pittsburgh 4:0 (3:0, 1:0, 0:0)
Branky: 2. Haula, 9. M. Koivu, 15. Veilleux, 27. McCormick. Střely na branku: 20:20. Diváci: 19 409.
Vancouver - Los Angeles 2:1 (0:0, 0:1, 2:0)
Branky: 42. Edler, 59. Richardson - 40. Vojnov. Střely na branku: 40:26. Diváci: 18 910.
Tampa Bay - Dallas 2:5 (0:3, 2:0, 0:2)
Branky: 22. Stamkos (Palát), 27. Šustr - 1. a 6. Jamie Benn, 19. Seguin, 42. Fiddler, 48. Roussel. Střely na branku: 29:28. Diváci: 19 204.
San Jose - Nashville 0:3 (0:0, 0:3, 0:0)
Branky: 24. a 29. Hornqvist, 34. Josi. Střely na branku: 35:24. Diváci: 17 562.