Rubriky:

NHL

Kaberle by se mohl pokusit o návrat do NHL v New Jersey

28. srpna 2014 12:08 - New York

Hokejový obránce Tomáš Kaberle by mohl vrátit do NHL v dresu New Jersey. Generální manažer Devils Lou Lamoriello uvedl, že je s šestatřicetiletým vítězem Stanleyova poháru z roku 2011 v kontaktu a jednají o možnosti, že by Kaberle podepsal s klubem zkušební kontrakt a v kempu bojoval o smlouvu na příští sezonu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Mluvili jsme spolu o zkušební smlouvě. Ještě to není oficiální, ale je pravda, že jsme v kontaktu," řekl Lamoriello webu northjersey.com.

Kaberle, který předešlou sezónu strávil v extraligovém Kladně, by mohl rozšířit početnou českou kolonii v Devils. V klubu působí další kladenští odchovanci Jaromír Jágr, Patrik Eliáš a Marek Židlický a nově i Martin Havlát.

Mistr světa z roku 2005 Kaberle, který se letos zúčastnil olympijských her v Soči, se na sezonu připravuje s dalšími hráči na kempu v Torontu. V minulých dnech uvedl, že věří, že v září dostane od některého z týmů kanadsko-americké soutěže pozvánku do kempu a vybojuje si šanci navázat na více než tisíc zápasů v NHL.

Za Ontario hrát nebude

"Chci v zámoří zůstat, pokud to půjde. Pokud to vyjde, dostanu pozvánku do kempu. Uvidíme, co se stane," uvedl Kaberle pro web deníku Toronto Star. Konkrétní být nechtěl, pouze řekl, že určitě nebude hrát v Ontariu a nevrátí se tak do Toronta, v jehož dresu odehrál v NHL třináct let. "Jsem zdravý a chci dál hrát. Kdyby to tak nebylo, nebyl bych tady. Myslím, že ještě pár let hrát mohu," uvedl Kaberle, který v NHL oblékal i dresy Bostonu, Caroliny a Montrealu.

Nepříliš vydařené angažmá v Canadiens zatím ukončilo jeho zámořskou kariéru. Ve výlukou poznamenané sezoně 2013/14 odehrál za Montreal jen deset zápasů a kanadský klub jej následně vyplatil ze smlouvy.

V New Jersey by Kaberle mohl dostat šanci i proto, že Devils v létě vyplatili z kontraktu ruského obránce Antona Volčenkova a ztratili i Marka Fayneho, který zamířil do Edmontonu. Klub plánuje do kádru zařadit méně zkušené Jona Merrilla, Adama Larssona a Erica Gelinasa a Kaberle by podle zámořských médií mohl být náhradou za jednoho z nich v případě, že by se některému z nich v přípravě nedařilo.

ČTK

Časová osa: NHL

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..